Dobrý den,

rada bych se na vsechny zeny-in obratila s zadosti o pomoc. Cekam na soud o svereni ditete do pece jiz tři čtvrtě roku, pote co jeho otec opustil rodinu.

Bylo dohodnuto, ze syn bude v moji peci, protože manzel mel pritelkyni. Nyní jiz pritelkyni nemá. Nijak jsem mu vidat si syna nebranila.

Před 14 dny byl u nej syn na vikend a odmitl mi ho vratit, ze je nemocny. Byl tedy tyden u nej. Po tydnu mi sdelil, ze mi syna nevrati vůbec. Ze syn chce byt s nim. V tomto smeru na nej vytvari natlak jiz pul roku. Mne prijde trapne rozebirat tyto problemy se synem, proto jsem v tomto smeru na nej nepusobila. Problem je, ze otec bydli 100 km daleko.

Také si sehnal posudek od psychologa, ktery se vyjadril v tom smyslu, ze syn je nadprumerne inteligentni a zvladne menit skoly po 14 dnech. Pritom chodi v miste bydliste na jazykovou skolu a v CR existuji 3 druhy osnov. Takze o odbornosti psychologickeho vysetreni nejsem presvedcena.

Podala jsem navrh na predbezne opatreni a ted cekam na zpravu od soudu. Se synem jsem jiz objednana k psycholozce na 5. 4., protože se obavam, ze pusobeni otce necha na synovi nasledky.

Jde mi především o radu, jak postupovat pravne spravne a jak by mělo vypadat potvrzeni napr. ze skol pro soud a co vsechno bych mela u soudu predlozit za dukazy.

Take bych potrebovala, jak jednat se synem, protoze ma od otce "vymyty mozek" a na moje volani a sms odpovida jen, ze je v poradku.


Dekuji za rady

Aknel

Milá Aknel,
nejste zrovna v lehké situaci. Doufám, že Vám některá ze žen-in poradí... Třeba také něco podobného prožívala a vše se nakonec v pořádku vyřešilo.

Soutěž

matematická operace: (výsledek z novinky "Vyhodnocení soutěže - technické látky" : 10) + 8,5

Co můžete vyhrát najdete ZDE.

Reklama