dream

Sylvie věří ve „věci mezi nebem a zemí“, ale drží se celkem reality a určité souvislosti, nebo tomu můžeme říkat i znamení, nedokáže pochopit, a proto se rozhodla, že se nám svěří se zvláštními okolnostmi v jejím životě. Možná, že některá z vás bude umět poradit.

„Začalo to tím, že se mi zdál sen, že můj otec zemřel na infarkt. Když jsem se ráno probudila, problesklo mi hlavou, že mu musím zavolat. Neviděli jsme se už dlouho, většinou za mnou přijel jenom na Vánoce, aby mně a mojí dcerce popřál všechno nejlepší, a přinesl dárek.

Nějaké velké sešlosti jsme nepěstovali. Moji rodiče se rozvedli, když mi bylo patnáct, a táta se odstěhoval poměrně daleko na chatu, takže naše kontakty byly víceméně přerušeny. Ale byl to přece jen můj táta (i když nevlastní, ale vychoval mě, takže myslím, že to není zas tak důležité) a živý sen o jeho smrti mě donutil přemýšlet nad tím, že bych ho měla navštívit. Zavolala jsem mu a byl bezstarostný jako vždycky, sršel humorem a nevypadalo to, že by měl smrt na jazyku.

Domluvili jsme se, že se sejdeme, prý se nedávno přestěhoval zase do Prahy (přesně kam mi tehdy neřekl), takže se můžeme vidět častěji. Nezavolal, a tak jsem se neozývala ani já. Sice jsem myslela na to, že bych se za ním stavit mohla, ale pořád bylo tolik práce... Po dvou měsících od mého snu u mě zazvonila policie, která mi oznámila, že můj otec zemřel. Příčina smrti – infarkt, který dostal v autě. Nemohla jsem vůbec uvěřit tomu, že zemřel pouhé dva měsíce po tom, co se mi to zdálo, a na to samé. Bylo mu teprve 60 let, celý život sportoval a snažil se o zdravou životosprávu. Samozřejmě že jsem si hrozně vyčítala, že jsem ho nenavštívila, ale to nebylo všechno, co se stalo. Otec zemřel v den, kdy měla moje babička (jeho tchyně, kterou nemohl vystát) narozeniny, babička zemřela rok předtím v den, kdy měl pak pohřeb. Ale další kapku jsem dostala, když jsem zjistila adresu, kde otec bydlel.

Žil v ulici, kde jsem osudný den, kdy zemřel, byla! Je to malá ulice v Praze 3 a v den jeho smrti jsem tam byla poprvé v kině, protože se tam konala jakási výstava. Nemůžu si pomoct, ale všechny tyto souvislost přece nemůžou být náhoda. A pokud ne, co mi tím chtěl „ten nahoře“ říct? Že jsem za tátou měla zajít? Teď už to samozřejmě vím, ale co s tím můžu dělat? Už bohužel nic. Přesto mně podivné souhry dat a míst vrtají hlavou. Třeba jsem to pořád nepochopila.

Provází mě ale ještě jedna neobvyklá souvislost. Můj první manžel se narodil v den, kdy se narodila přítelkyně mého druhého muže, kterou ale někdo zavraždil před dvaceti lety. Zmizela ze světa ve stejný den, kdy jsem se tehdy seznámila s mým prvním mužem, navíc v místech, kam jsem za ním jezdila na vojnu. V té době jsme se samozřejmě s ní ani s mým druhým mužem neznali. Mám v tom hledat nějakou souvislost? Nebo jsou to všechno jen náhody?“

Reklama