Mám 5letou dceru, chodí již dva roky do školky do blízké obce. Má tam kamarády, je tam spokojená, v okolí jsou čisté lesy, příroda.  Moje tchyně se v ní ovšem vidí, ráda se s kolegyněmi předhání, co všechno už vnoučci umí a co všechno za kroužky navštěvují.

Nedávno musela chodit do tanečního kroužku, no platila to tchyně, z kroužku ji i vyzvedávala, protože jsme řekli, že nebudeme každý týden projíždět benzín kvůli kroužku, do kterého jsme ji nechtěli přihlásit. Nicméně se jednou za čas stalo, že jsme ji z kroužku vyzvednout stejně museli my.

Zařekla jsem se, že už žádné kroužky a spol...

Nyní přišla tchyně s tím, že ji máme zapsat do soukromé anglické školky v centru okresního města. Mně se ten nápad nelíbí, myslím, že je škoda ji z venkovského vzduchu posílat do města. Navíc - i když ji slíbila vozit tam i zpět, stejně jí to občas nevyjde a pojedeme pro ni sami, takhle byla ve školce téměř "po ruce".

Za další - plantat jí hlavu angličtinou rovný rok před školou? Myslím, že první třída bude nápor, tak proč jí krást i ten poslední rok svobody? Tchyně se ohání tím, že je to učení hrou. No já nevím, ale dcerka příliš nadaná není a navíc má kapku potíže s řečí (výslovnost), navštěvujeme logopedii....

A další dotaz : nebude mít potom potíže s psaním? Pokud se nejprve naučí anglicky, kde se nic nepíše tak, jak se vyslovuje, nebude mít potom při prvních písmenkách z toho "guláš"?

Prosím poraďte, jsem bezradná a na zápis mám pár posledních dní...

Máte zkušenosti se školkami s anglickou výukou? Je to intenzívní nalévání informací, nebo si jen občas zkusí nějaká anglická slovíčka? Jak to potom děti zvládaly v normální škole?

Děkuji

linde


Milá Linde, já bych se toho nebál. Jazyky jsou dnes jednou z nejdůležitějších výbav člověka pro život a domnívám se, že to pro ni bude jen výhoda. Ale je to tvá dcera a rozhodnutí záleží jen na tobě.

 


A je tu čtvrtek.

A dnes budeme lenošit. A někteří z nás drží po včerejší porážce se Švédy smutek. Tak mne omluvte, dnes vydám jen návody a postupy  a popisy toho, jak lenošíte.

redakce@zena-in.cz

A taky za cca hodinu vypukne dnešní soutěž v samolodích. A odměnou za vítězství bude rtěnka a oční stíny Oriflame pro tři nejlepší. Tak už trénujte!

Reklama