Dobré ráno,

podle času odesílání si jistě můžete představit, jak moc mi leží na srdci, co teď píšu. Proto Vás, milá redakce, prosím o zveřejnění. Je to sice trošku proti mému přesvědčení, že se každý musí hlavně snažit sám, ale času je málo, voda stoupá a ten, o kterém píšu se snaží co může.... a nic.
O co jde? Jde o mého syna. Loni v říjnu přišel o zaměstnání (dohodou, kterou neuváženě podepsal v dobré víře, že se svými schopnostmi bude mít práci raz dva). Kdybych mu tehdy mohla radit, tak bych mu řekla, ať se s majitelem dohodne tak, že odejde jedině tehdy, když bude mít zaručenou práci. Důvod odchodu? Majitel potřeboval zaměstnat rodinného příslušníka na jeho místo zástupce firmy a syna poprosil, jestli by mu nevyhověl. Protože v té firmě pracoval 7 let při dobrých vztazích, dá se říct přátelských, tak nechtěl dělat potíže a dohodu podepsal, odchod ihned.

Jenomže už víc jak půl roku lítá po konkurzech, rozesílá strukturované životopisy - vždycky to už vypadá nadějně, ale nakonec se na slibované místo dostane někdo jiný (nebo má lepší tlačenku:).

Už z toho skoro nemůžu spát, ač se před ním tvářím jakoby nic a žertuju: začal být sociální případ se 4 tisíci měsíčně! A přitom si myslím, že každý zaměstnavatel by s ním udělal docela terno!! Je mu 34 let, středoškolák, tvůrčí typ, praktický, šikovný na všecko, má široký přehled, praxi ve stavební firmě, má obchodní kontakty, rozumí muzice, nekuřák, rychle chápající, dokázal by se uplatnit naprosto všude, kde potřebují inteligenci, slušné vystupování, komunikaci se zákazníky, preciznost ve výkonu, obětavost, poctivost... já to prostě nechápu.

Teď doma na počítači šprtá všecky možné programy, které by se po něm mohly požadovat, čili nečeká trpně, až mu někdo seshora něco zařídí a přesto:(... A s tím souvisí jeho celková situace, ač má vážnou známost, na založení rodiny ani pomyšlení. Na vlastní bydlení (jsou teď v podnájmu) taky ne. A teď má prosba: KDO JSTE Z BRNA, NEVÍTE O NĚJAKÉ PRÁCI PRO NĚJ?

Když, tak mi nechte, prosím, vzkazík. Děkuji za trpělivost při čtení mého sáhodlouhého traktátu.

Gerda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Milá Gerdo,

držím palce, ať se některé ze čtenářek podaří pro Vašeho syna vymyslet nějakou možnost. Znáte to, víc hlav, víc ví a podobných úspěšných akcí už bylo v našem magazínu realizováno několik.

Krásný a hlavně veselejší den.

Reklama