Milé čtenářky, milá redakce – křičím SOS z plných plic!
Víkend je za dveřmi a já se na něj těším (těšila se ) jako malá holka... Těšila jsem se na to, jak s manželem vyrazíme na výlet, do kina, na večeři... no jo no, člověk se prostě nemá těšit.

 

Dnes ( v pátek 18:00 hodin) mi totiž zavolala švagrová – pěkné kvítko – že v sobotu ráno k nám přijede a hodlá u nás pobýt až do neděle do večera!

 

No, můžu vám říci, že když jsem slyšela její „hlásek“ v telefonu, myslela jsem, že omdlím.

Pochopitelně jsem jí okamžitě řekla, že se nám to tento víkend nehodí, a aby tedy přijela jindy...že už zkrátka máme v plánu něco jiného.

 

Ale víte co ona udělala?

Zavolala manželovi ( jejímu bratrovi ) a vůbec se nezmínila o tom, že se mnou již hovořila, a že jsem jí taktně ale přímo řekla, že tento víkend NE.
Kdepak... Neřekla mu o našem rozhovoru ani slovo, a prostě mu oznámila, že dorazí, a že se na nás moc těší.

 

Když mi to manžel volal, myslela jsem, že omdlím podruhé. Vylíčila jsem mu rozhovor, který jsem vedla s jeho sestrou a důrazně mu řekla, že tento víkend chci mít jen pro sebe.

Odvětil, že už to sestře slíbil a že je blbé to rušit, že už se holka balí a moc se k nám těší.

 

Tak a já mám po náladě...

 

Švagrová k nám jezdí hodně často, vyžaduje pozornost, vyžaduje, abych ji obskakovala, a vařila jí její specialitky (je jí 17 let).

Takže si umíte představit, že jí v lásce dvakrát nemám.

 

Jistě, nemusím ji obskakovat, jenže ona si pak stěžuje mamince (mojí tchyni) a už to jede...telefonáty, křik... a tohle manžel nesnáší. Chce mít v rodině klid za každou cenu – a i za cenu toho, že se se mnou pohádá. Zkrátka - jeho sestra a matka jsou na prvním místě a já mám asi jen držet ústa a krok!

 

Jsem naštvaná a mám chuť na víkend vypadnout někam sama... Co myslíte, mám to udělat?

 

Reklama