Harašení

Pracuju v soukromé firmě a bydlím na malém městě. Jsem ráda, že mám práci, navíc na naše poměry celkem slušně placenou. A v tom je ta potíž. Vyjíždí po mně šéf. Ví, jak moc mi na práci záleží, jak jsem byla ráda, když jsem to místo dostala. Věčně mě sleduje, občas posílá milé esemesky, jak se mám, a zve mě někam na kafe. Útoky jsem s úsměvem odrážela, na kafe jsme nešli, vždycky jsem se na něco vymluvila. Teď ale přitvrdil.

Nedávno mu volali nějaký lidi, jestli u nás není volné místo. Jak je teď krize, všichni se klepou, aby o to svý místo nepřišli, a chudáci ti, kdo práci nemají. Takže mi bylo nenápadně naznačeno, že taky nejsem nepostradatelná. A navíc si vymyslel výjezdní zasedání, kde budeme přes noc. Je mi úplně špatně, protože mi je jasný, jak bude zase dotírat a určitě se se mnou bude chtít vyspat

Tak teď přemýšlím, co mám dělat. Kdybych nejela, onemocněla, tak to situaci neřeší. Klidně vymyslí něco podobného znovu. Hlavně taky nechci přijít o tu práci. To bych se zbláznila, je to pro mne životní nutnost. Jasně, napíšete mi, že byste se k tomu nesnížily a vždycky se dá něco dělat jinýho, ale tady u nás v jižních Čechách práce není. Bydlím v Blatné, to je malé město. Platím si hypotéku. Já nevím, co mám dělat. Já se s ním snad vyspím... a bude mi hrozně. Fakt nevím. To je hrozná situace.

Poradíte?

Reklama