Tak tohle už je opravdu prosba o pomoc. Počet koček v péči O.S. Podbrdsko překročil magickou a podle mne děsivou hranici 250 zvířat. Pro kočeny už není kam šlápnout, chybí místo, peníze na veterinu, konzervy, stelivo i lidské síly.

250 zvířat
Náhodou jsem cosi hledala ve starých článcích a našla jsem, že k 19. 8. 04 mělo Podbrdsko ve stavu 105 koček. Mysleli jme si, že je to hodně. Začala jsem pak počítat. Dopočítala jsem se výše uvedeného a také toho, že vlastně nevím, jestli se nám pro takový počet koček vůbec může podařit najít nové domovy. Že za současné situace, kdy je několik desítek koťat před vakcinací, to prostě nemůžeme finančně zvládnout a na veterině už jsme zas hluboko v mínusu, že došly konzervy, je minimální zásoba suchého a stelivo stále chybí, že depozita jsou narvaná k prasknutí na téměř čtyřnásobek normálního stavu a velká část ostatních útulků už má „stop-stav".

Když loni a předloni naříkali lidé nad množstvím bezprizorních zvířat, říkala jsem, nene, byl už horší rok. Ten letošní ho ale přebil, to jednoznačně, alespoň u nás. Proč to tak je? Je to souhra více okolností a tak jen ty podstatné.

Byla mírná zima, hodně venkovních koček ji přežilo, kočky obecně šly brzy do říje…
Tak jako už jednou před lety (2002), kočky chodí ve vlnách", tedy kromě obvyklých nalezenců přišlo několik větších skupin bezprizorných čičin, obvykle po mrtvém majiteli či od lidí v existenční tísni, a ty nabouraly" křehkou rovnováhu v počtu volných míst v depozitech a v kočkách".
Lidé jsou na dovolených, umísťuje se minimálně, každý nový domov pro číču je jako malý zázrak.

Přitom tradičně nejhorší v přísunu bezprizorných čičin bývá podzim. Teď jsou ještě nalezená koťata většinou celkem zdravá, ještě není chladno a nepřichází ta záplava rým a průjmů, ve kterých bývá schována i nějaké ta calicivirosa či panleukopenie… To všechno ještě přijde. A až to přijde, musí být ti neumístění z depozit alespoň dobře naočkovaní, jinak bylo všechno naše stávající piplání zbytečné.

Prosím tedy o:

NOVÉ DOMOVY PRO NAŠE ČÍČI
Lidi ochotné hlídat dočasně matku s koťaty, malá koťátka – sirotky, starší plachá koťata, která je potřeba ochočit, a samozřejmě i další adepty".
Finanční příspěvky na nutnou veterinu (číslo účtu 152335352/0600) - příspěvky jsou odečitatelné ze základu daně.
Stelivo, konzervy, maso, granulky, ale i kotěcí mléko, látky do pelíšků, přebytečné záchůdky či misky, vyřazenou přenosku, nepoužívanou klec či volierku, zdravotnický materiál, hygienické podložky… to vše je možné přivézt do konkrétního depozita a čičiny si prohlédnout…
Děkuji všem, kdo posílají příspěvky na náš učet, jezdí na návštěvu s basou" tatramléka či kily kuřecího masa, všem těm, kdo tenhle zvěřinec" pomáhají držet pohromadě a v chodu. Málo nás, tohle už opravdu nemáme šanci zvládnout sami.

V provizoriu sedí a čekají čtyři koťata, jsou cca 10 týdnů stará, napůl plachá, napůl hodná. Hledají větší a pohodlnější dočasný azyl, kde by je přesvědčili o tom, že lidé jsou v podstatě fajn. Máte chuť bavit se jejich kousky, starat se o jejich žaludky i nočník, vysvětlovat jim, že lidi nekoušou? Ozvěte se a staňte se na pár týdnů domácím depozitem!

Bára Kolmanová

Zdroj: www.kocky-online.cz