Pamatujete na Pepina z Postřižin?Tak takový Pepin mě s vytrvalostí sobě vlastní a železnou pravidelností navštěvuje už roky.Není to ovšem pokrevní příbuzný,žádný STRÝC Pepin,ale úplně cizí člověk a navíc-zcela samozvaný host!!!

Už dlouhá léta dělám do motocyklových závodů.Chlapi,chlapi,chlapi...mění se,stárnou,plešatí,blbnou,ale hlavně nechápou.Nechápou,že-pokud zrovna nezvítězili-já vidím čtyřku,pětašedesátku,bahno,pot,krev,smrad...Oni mě vidí.Oni si mě přivlastnili.

Jednoho dne před patnácti lety zvonek.Přes celé dveře chlap jak hora huláká: "Ahóóój,jdu takhle kolem,tak si říkám:zajdu na kafe!" Bez ostychu tyká a hrne se dál.

"A co..." polknu naprázdno,nenechá mě domluvit. "Máš to tady hezký,jsem si říkal,v sobotu ten Bárta to pěkně podělal,už budu mít konečně novou motorku..." mele páté přes deváté.Cink,aspoň trochu se mi rozsvítilo.Ještě zjistit,KDO to je.Nedá mi šanci.Mistr světa,ale ve skoku do řeči.Vlítne do kuchyně a stahuje ze sebe kombinézu.Než se naděju,hoví si na židli ve slipech,s kalhotami na půl žerdi.

"To abych ti to tu neumazal." A žvaní dál.Tož jako správná hostitelka vařím kafe,zmůžu se akorát na hm,jo,ne a děsím chvíle,kdy dorazí manžel z práce a uzří cizího hromotluka s mohutnou výbavou pod běloskvoucím spodním prádlem. Šok byl,ovšem užvaněný Pepin nedal šanci ani mému muži.Uvítal ho,jakoby on byl doma a jal se připomínat: "Ty mě neznáš?No prosím tě,todlecto s támdlectím,přeci Trnávka,minulou neděli,ten skok,jak jsem to zalomil,noóÓ!!"Ještě ten večer jsme zalovili v rozpisech a konečně zjistili,že Pepin se jmenuje skutečně Josef a bydlí nedaleko od nás.

Dlužno dodat,že od té doby chodí pravidelně.Jeho obvyklý monolog trvá zhruba hodinku a (bez toho,že bych cokoliv řekla)zásadně končí větou: "To jsme si pěkně pošprkali!" Jeho návštěvy přežily mé dva manžely a vypěstovaly ve mně jakýsi středeční reflex,kdy kolem sedmé koukám na hodiny a automaticky stavím na kafe.
Mimochodem...horší je,když "NÁVŠTĚVA" nepřijde.To mi takhle jednou nepřišla a byl z toho chlapeček.Pepík,jak jinak.Shoda jména je ovšem čistě náhodná.

sonyczech

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Návštěvy jsou téma pro dnešek. Svoje příběhy, úvahy a zamyšlení na téma návštěvy piště na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama