Stylové oslavy nového lunárního roku nazvané Songfest.cz nabídnou zajímavý program pro děti i rodiče. Knají se 27. ledna – Palác Akropolis, Praha / 29. ledna – Městské divadlo Český Krumlov / 30. ledna – Filharmonie Hradec Králové / 1. února – Baťova vila, Zlín.

songfest

Oslavy nového lunárního roku nazvané Songfest.cz – Rok zajíce 2011, které se konají 27. ledna v pražském Paláci Akropolis, 29. ledna v Městském divadle Český Krumlov, 30. ledna ve Filharmonii Hradec Králové a 1. února v Baťově vile ve Zlíně, nabídnou kromě hudby, tance a ochutnávek čajů stylový program pro děti (a jejich zvídavé rodiče).

Co si vyzkoušíte, co uvidíte

Od 16 do 19 hodin, kdy je vstup pro všechny zdarma, se návštěvníci mohou těšit například na výrobu zrcátek Pa-kua, které odrážejí negativní energii, malování čínských a japonských znaků na tělo, ukázky energetizačních masáží a masáží hlavy, výrobu tělových svící, výstavu tradičních indických razítek pro ruční tisk Bunta i ukázky tisku, výstavu fotografií Zuzany Škodové z Nepálu a v Praze navíc na dílnu orientálního tance pro děti a rodiče.

Celý program připravilo centrum Lampijón. V 19 hodin budou večery ve všech městech pokračovat koncerty čínské zpěvačky Feng-yün Song a jejího Tria PUO, na kterých představí své nové album z asijských stepí „Malba hlasem – Nezpívám“. I zde jsou děti vítány, vstup je do 10 let zdarma.

Moderátorského žezla se opět ujme s šarmem a vtipem sobě vlastním Jaroslav Dušek, tentokrát společně s Pjér La Šézem – alias malá Vizita. Hosty v Paláci Akropolis jsou navíc divocí bubeníci Létající koberec, japonská klavíristka Kayoko Zemanová a čínský bojový tanečník Qin Fei, v Českém Krumlově pak soubor Jagalmay (Central Asian Music and Dance).

Jarmark, tanec, čajíčky

Návštěvníci všech večerů se mohou také těšit například na Barevný jarmark zaměřený na zdravý životní styl, orientální tanec, flamenco, tančírnu, degustační čajovnu v tradičním korejském stylu a stylové občerstvení. Vstupenky budou slosovány v tombole „Přichází zajíc“. Slosovány budou také nejzajímavější příspěvky od návštěvníků festivalu na téma „Velký horoskop - Co přinese rok zajíce?“ Návštěvníci narození ve znamení zajíce (1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011) dostanou navíc speciální „zaječí dárek“.

Vstupenky jsou v prodeji v obvyklých předprodejích, do Paláce Akropolis kromě klubu i v síti Ticketpro.

Zdroj: www.kdykde.cz

Reklama