čtenářka Miluše si myslí, že ženy nedokážou bez přátelství a kamarádek být. Pokud tvrdí, že nikoho takového nepotřebují, nebo nechtějí, není s nimi něco v pořádku.

Dobrý den, milá redakce a čtenářky. Dnes je moc zajímavé téma a ačkoliv jsem dlouho nepsala, dnes jsem se rozhodla, že přispěji. Kamarádky má většina z nás. Která tvrdí, že je nepotřebuje, nebo že žádné nemá, by se nad sebou měla zamyslet.

Buď je to osoba, se kterou nikdo nevydrží, nebo sobec, který by jen přijímal, ale neumí dávat. Člověk je tvor společenský a i největší melancholik nebo samotář je občas rád, když si může s někým promluvit, s někým se pobavit, zasmát, přijít na jiné myšlenky.

Samozřejmě, že byly doby, kdy jsem neměla na kamarádky moc času, nebo mi prostě nechyběly. Byly to chvíle zamilovanosti, kdy jsem veškerý čas chtěla věnovat jen svému příteli. Když vášně trochu pominuly, zase jsem se ráda sešla s kamarádkami, abychom probraly život. V době, kdy byly děti hodně malé, jsem na kamarádky také moc času neměla, ale časem jsem si zase k sobě našly cestu. Ty, které děti ještě neměly, byly skvělými tetami a ty co je už měly, zase dobrými společnicemi a rádkyněmi, které rozumí vašim starostem a můžou si s vámi vyměnit zkušenosti. Dnes už jsou děti vetší, takže se můžeme scházet bez nich, jít třeba společně na vínko, a probrat život.

Kamarádky životem procházejí, jedny zůstanou, jiné se někde ztratí, další na nás teprve čekají, co já vím.

Přeji vám, abyste v životě potkávaly jen samé fajn lidi, a je jedno, jestli jsou to ženy, nebo muži

Vaše Miluše

Milá Miluše, některé ženy tvrdí, že si dokonce s mužskými kamarády rozumí víc, než s těmi ženskými. Ale je diskutabilní, jestli vůbec kamarádství mezi mužem a ženou vůbec existuje

Text nebyl redakčně upraven

Máte také babinec, milé ženy-in?

  • Kdy vznikl, jak dlouho trvá, jak se časem mění?
  • Máte raději větší skupiny kamarádek, nebo se scházíte jen s jednou?
  • Co na svých babincích, slezinách, srazech, dýcháncích probíráte?
  • Svěřujete se i s osobními věcmi, nebo jdete spíš po povrchu a chcete se jen bavit?
  • Kde se nejčastěji scházíte? U některé z vás,nebo raději na neutrální půdě?
  • Jakou sestavu tvoří váš babinec? Co vás spojuje? Společné zájmy, věk, vzdělání, profese…? Nebo je to zajímavý mix?
  • Co pro vás babinec znamená?

Napíšete nám o svém „babinci“?

Na vaše příspěvky  se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Dvě z vás se můžou těšit na krásné publikace z Knižního klubu.

Obrazová, fascinující  a zároveň příjemně naučná kniha  KRÁSA STROMŮ a Vegetariánská kuchyně pro labužníky, kterou si může přizpůsobit svým chutím i „masožrout“

darek

Reklama