Samotné soli patří k základním kamenům lázeňské a bylinné terapie značky Kneipp®. S těžbou soli v Luisenhall – poslední zbývající solné pánvi v Evropě – se ostatně pojí bohatá tradice. Na staletími prověřenou extrakční metodu tu spoléhají již od roku 1850. Termální solanka z hloubky 460 metrů se nejdříve vzduchem usuší od bahna a zeminy a pak je převedena do sedimentační nádrže. Odtud putuje do laboratoří, kde je míchána do finálních směsí.

Sůl je díky svému původu výjimečně čistá a bohatá na stopové prvky a minerály. Je pozůstalým sedimentem 250 milionů let starého oceánu. Její unikátní struktura zajišťuje vysokou absorpci přírodních éterických olejů a umožňuje tak jedinečnou Kneipp® aromaterapii. Odborníci značky proto vždy pečlivě vybírají ingredience blahodárného a uvolňujícího složení, obsahující mimo jiné i minerály jako je hořčík, vápník a zinek.

624d9117b1c14obrazek.jpg
 „V souladu s přírodou od roku 1891“. Tento slogan odráží velkou část filosofie Kneipp®: vysoká účinnost produktů a šetrný vztah k přírodě. Myšlenka společnosti vychází z vědomí, že příroda a věda mohou spolupracovat. A proto jsou soli nově míchány do lahví produkovaných s ohledem na životní prostředí. Vytvořeny jsou totiž ze stoprocentně recyklovaného polyetylenu. Proto jsou určeny pro další a další recyklaci, čímž výrazně přispívají k aplikování cirkulační výroby bez nutnosti užití takzvaných „newplastics“. 

624d912775816obrazek.jpg

Koupelové soli Kneipp® jsou tak dokonalým lázeňským zážitkem v láhvi bez prohřešku proti přírodě.

624d91625e2d6obrazek.jpg
624d90f7df909obrazek.jpg