Je možné, že brzy budeme do tolik oblíbených solárií chodit s občankou a nezletilí se budou muset spolehnout na přírodní cestu k získání snědého odstínu pleti. Lékaři v Anglii, Německu, Irsku i v České republice totiž zvažují, že navrhnou zákaz vstupu do solárií nezletilým osobám. V některých Evropských státech už zákaz platí.

 

Dosud se předpokládalo, že slunění v soláriích je zdravější než pobyt na slunci. Výsledky studie prováděné zdravotníky ve Velké Británii ovšem hovoří jinak. Vědci při svém bádání zjistili, že ultrafialové paprsky jsou podle všeho mnohem škodlivější než sluneční záření. Podle závěrů britských lékařů ultrafialové paprsky ničí DNA kožních buněk, čímž urychlují předčasné stárnutí pokožky a zvyšují riziko vzniku rakoviny kůže. Právě tyto závěry lékaře znepokojily natolik, že se chystají používání solárií omezit.

 

Je možné, že trend solárií se už nebude tolik rozmáhat a lidé se postupně začnou vracet na sluníčko k vodě. Provozovatele solárek ale může uklidnit fakt, že ani léto u nás netrvá věčně.

 

Osoby mladší 18 let se do solária už nedostanou například ve Francii a Španělsku.

 

Chodíte do solárka? Upřednostňujete opalování na slunci, nebo právě v soláriu?

 

Reklama