Pětatřicetiletá Eva byla dle svých slov vždy silnější, drsně řečeno tlustá. „Takový Metráček,“ směje se dnes hořce své minulosti. A ukazuje postupně fotky baculaté školačky, puberťačky, nevěsty a následně maminy, kterou byla až donedávna.
 
Pak se to ale změnilo. Jednoho dne si obrazně řečeno vyhrnula rukávy a pustila se do životní proměny. Co ji k tomu vedlo? „Nastoupila jsem v té době po mateřské zpátky do práce a málem nepoznala svou bývalou starší kolegyni. Vypadala jako modelka! A to jsme na tom byly s váhou vždy podobně,“ popisuje impuls ke své proměně pohledná žena.

 
Přející kolegyně mě hned ten první den zasvětila do tajemství svého úspěchu. Ukázala mi v mobilu nějaké kalorické tabulky, do kterých si stačí zapisovat to, co člověk jí. Zkusila jsem to podle ní, vzájemně jsme se podporovaly a začaly se dít zázraky,“ vzpomíná na událost, která jí změnila život. Bohužel nejen v tom dobrém, zjistila později.
 
Evin manžel totiž absolutně nefandil její proměně. „Nejdřív to samozřejmě ani nezaregistroval. Neříkala jsem mu nic, jen si tajně vyplňovala vše, co sním, do mobilu, a nenápadně podle toho upravovala svůj jídelníček,“ popisuje první měsíce. Jenže už po pár týdnech si nemohl nevšimnout… Nadšená Eva začala totiž měnící se postavě přizpůsobovat i šatník. Najednou si mohla vzít oblečení, o kterém se jí dřív ani nesnilo. Přidala nový účes, líčení a úsměv, na který najednou i při tom všem měla energii.  
 
Samozřejmě že u před tím jsem vyzkoušela stovky diet, ale nikdy neuspěla. Neměla jsem možná pevnou vůli, ale vlastně ani motivaci,“ přiznává a dodává, že jejímu partnerovi kypré tvary nevadily. Byl spokojený, že má doma ženu, která se o něho dobře stará – vaří, pere, uklízí a samozřejmě pečuje o děti. „A která nemá žádné koníčky ani ambice mimo domov,“ doplňuje pro přesnost situace vývojem událostí zklamaná Eva.
 
Jak odhazovala kilogramy, které ji tížily na těle i na duši, měnila se i její osobnost. „Nešidila jsem domácnost, ale myslela už trochu více také na sebe. Ze začátku to šlo vše přes to jídlo. Začala jsem se zajímat více o složení jídelníčku, začala chodit do místní tělocvičny na cvičení, protože jsem se konečně nemusela stydět, že se tam budu válet jako velryba na souši,“ popisuje s neutuchajícím nadšením vlastně úplně nová žena. Radost jí ovšem výrazně kazí každodenní hádky a zřejmě nezvratný rozvod, pro který se rozhodl její muž. A navíc se s ní chce soudit i o děti. Prý už není tak dobrá matka...

Přečtěte si také:

Reklama