Přijela jsem v sobotu 4. března do Harrachova prohlédnout si lyžařské středisko a až na poslední chvíli jsem se dozvěděla, že právě v tento den se Krakonoš loučí se zimou a vítá jaro. Letos již pošedesáté.

 

Jedna paní mi prozradila, že do Harrachova přijela s vnučkou již podruhé, a tak se mi zdálo, že premiantem mezi dětmi i turisty ze zahraničí jsem tu v setkání s vousatým pánem jen já.


Ve chvíli, kdy přijel do Skicentra Krakonoš ve svém Krakomobilu a inspiroval se tak pojmenováním svého vozítka od Papeže, jsem si jen pomyslela, že jestli něco zatím opravdu nekončí, je Krkonošská zima. Omrzaly mi tváře a nepomohla ani sladká medovina.


Pohled na skokanské můstky ve mně vyvolával pocity závratě a poslech Krakonošovy slavnostní řeči úsměv, zvlášť ve chvíli, kdy sám nabídl, že třem dětem splní jejich přání. Jeden postarší pán nedbal věkového ohraničení a požádal dědu s fajfkou o snížení daní. Na to je ale asi i Krakonoš krátký.

 

Moderátor Petr Jančařík celou akci komentoval a šla mu zimou pára od úst. Nedaleko odtud polonahý čert běhal sněhem a opodál kdosi házel sekerou na terč.

Pudl převlečený za kouzelníka trpělivě se svojí asi šestiletou paničkou čekal na vyhlášení vítěze masek.

 

Béda Jarý čili herec Ivan Trojan přišel pozdravit na podium Krakonoše a sklidil mnohem větší úspěch než na několik okamžiků zpívající Petr Muk.  

 

„Tak zase za rok,“ loučili se všichni s Krakonošem a já si jen říkala, že jsem sice padesát devět setkání s pánem Krkonoš zmeškala, letos jsem si to vynahradila.

Sojku práskačku sice pán hor nechal doma a já už jsem na pohádky možná příliš dospělá, ale proč se na chvíli v Harrachově nevrátit do dětských let...  

 

A co vy? Byla jste někdy v Harrachově na Setkání s Krakonošem?

Skončila pro vás již zima, nebo teprve začala?

 

Reklama