cl.jpgFoto: Profimedia

Hrůznou pravdu o tom, jak válka připravuje o život ukrajinské děti, se rozhodla první dáma zveřejnit o víkendu. K fotografiím mrtvých dětí mimo jiné napsala: „Apeluji na všechna nezaujatá média světa. Řekněte tuto hroznou pravdu. Ruští vetřelci zabíjejí ukrajinské děti. Řekněte to ruským matkám, dejte jim vědět, co přesně jejich synové na Ukrajině dělají. Ukažte tyto fotografie ruským ženám – vaši bratři, manželé, krajané zabíjejí ukrajinské děti. Dejte jim vědět, že jsou osobně zodpovědné za smrt každého ukrajinského dítěte, protože daly svůj tichý souhlas s těmito zločiny.“

Co se týče konkrétních příběhu, Olena Zelenská zveřejnila informace o tom, jak během války zahynulo pět ukrajinských dětí ve věku od osmnácti měsíců do čtrnácti let. Podle New York Post se zatím odhaduje, že si válka vyžádala kolem 38 dětských obětí.

Při ostřelování byl zraněn osmnáctiměsíční Kirill z Mariupolu, kterého rodiče přivezli do nemocnice ve vážném stavu. Lékaři pro něj už ovšem nemohli nic udělat.

Alice z Ochtyrky, která by dovršila osm let, byla zabita při ostřelování spolu se svým dědečkem, který se ji snažil chránit.

Polina z Kyjeva zemřela při ostřelování v ulicích hlavního města a spolu s ní zahynuli i její rodiče a bratr. Přežila pouze sestra, která je ovšem v kritickém stavu.

Čtrnáctiletý Arseniy zemřel poté, co ho část projektilu zasáhla do hlavy a lékaři se k němu nemohli dostat. Vykrvácel.

Poslední, o kom se Olena Zelenská zmínila, byla šestiletá Sofie, která se spolu s babičkou, dědečkem a bratrem snažila opustit město Nova Kachovka. Všichni byli při pokusu o útěk zastřeleni v autě.

Zdroje: Instagram Oleny Zelenské, New York Post