SodaStream nyní přináší design přímo na váš pracovní stůl! Přichází s přelomovým projektem se studenty vysokoškolských oborů zaměřených na design. Tito nadějní designéři byli vyzváni, aby se utkali v soutěži a vytvořili návrhy nové podoby láhve SodaStream. Vítěznému návrhu vdechne značka SodaStream život ještě letos.

Dětem do ručky

SodastreamAutor: Hana Malátková

Hry jsou pro děti zábavou, od které je nemůžete odtrhnout. Na druhou stranu věčné  připomínání rodičů, aby se napilo čaje či vody, nikoho nebaví. Snažila jsem se navrhnout design, který by byl zábavný a zároveň rozvíjel dětskou představivost. Smyslem této hravé láhve je děti nadchnout natolik, že po láhvi samy sáhnout a bez připomínání doplní potřebné tekutiny.

Kdo je Hanka?

Jsem absolventkou oboru průmyslový design a v současnosti studuji navazující magisterský obor keramický design. Na designu mne baví jeho schopnost změnit všednost každodenního života a zvýšit jeho kvalitu. Zatím největší radost mi udělala nominace v Národní ceně za studentský design 2012 za návrh koupelny panelového domu.

 Škola hrou

SodastreamAutor: Kristina Ratajová

Při přemýšlení o designu nových lahví jsem si vzpomněla na nenáviděné minutovky, diktáty a jiné testy, kterými nás ve škole trápili. Taháky jsme vmáčkli úplně všude. A pak mě to napadlo! Proč nedat menší nápovědu přímo na láhev, kterou máme nepřetržitě před sebou na stole? Vždyť pod svícnem je nevětší tma!

Kdo je Kristina?

Stejně jako Hanka se věnuji nyní keramickému designu. Považuji se za tvůrčí, inovátorský typ, který se nebojí keramiky či porcelánu ani grafické práce s booklety a plakáty. V roce 2012 jsem vyhrála soutěž Nejlepší konstrukční a designérský interdisciplinární projekt ASTOS a umístila jsem se jako druhá v konstrukci a designu tříkolého elektrického vozidla pro postižené. Mým snem je realizace alespoň jednoho z mých mnoha nápadů!

Square - netradičně tradiční

SodastreamAutor: Nela Makarovská

Pro design láhve jsem se nechala inspirovat posledními novinkami z produktového portfolia společnosti SodaStream. Láhev „Square“ reaguje na přechod k hranatějším tvarům designu výrobníků a zároveň navazuje na neodmyslitelný symbol produktů - bublinky.

Kdo je Nela?

Vášeň pro design ve mně probudil skvělý učitel na střední škole. Mou nejoblíbenější oblastí jsou právě návrhy produktů -  vyžívám se v navrhování svítidel a dalších bytových doplňků. Má, někdy až příliš bujná, představivost mi pomohla k výběru oboru, kterému bych se ráda věnovala i nadále.

Příběh vody

SodastreamAutor: Zdeňka Kozáková

Nechala jsem se inspirovat příběhem vody. Vše začíná v přírodě – deštěm a malými říčkami. Po dlouhé cestě se pak voda dostává potrubím až do našich domovů, kde si z ní můžeme vyrobit díky výrobníkům sody Sodastream osvěžující nápoj s nejrůznějšími příchutěmi.

Kdo je Zdeňka?

Navrhování nových výrobků a jejich designové zpracování mě naplňují a ráda bych se jim věnovala v budoucnu profesionálně. Za svůj dosavadní největší úspěch považuji druhé místo v soutěži o nejlepší konstrukční a designerský návrh relaxačního transportního křesla pro firmu Linet.

Na vlnách osvěžení

SodastreamAutor: Zuzana Rybářová

Návrh láhve pro výrobník SodaStream vyjadřuje vztah mezi lahví a vodou uvnitř. Rozbouřená hladina vody plná plachetnic symbolizuje pohyb vody v láhvi. Plachetnice poháněné vzduchem naopak představují její perlivost.

Kdo je Zuzka?

Na designu mě učarovala jeho tvárnost, nadčasovost a touha nalézt rovnováhu mezi krásou a funkcí. Design pro mě také představuje hru s materiálem, tvarem a barevností, jenž dává každému předmětu nový rozměr. Již nějaký čas jsem okouzlena minimalismem a neutrálními barvami, přičemž se obě tyto vášně snažím propojit v produktovém či průmyslovém návrhářství.

Reklama