SodaStream Source od Yvese Béhara vyhrál prestižní designové ocenění red dot v kategorii designu výrobků

 Domácí výrobník sodovky byl oceněn porotou soutěže red dot

Sodastream

Sodastream

Ikonický výrobník sody SodaStream Source navržený Yvesem Béharem dnes získá ocenění red dot design awards v kategorii designu výrobků. Tato vyhledávaná a mezinárodně uznávaná cena vyzdvihuje výjimečné estetické kvality, promyšlené inovace a průlomové trendy.

Návrh výrobníku Source probíhal ve spolupráci společnosti SodaStream, světové jedničky mezi výrobci přístrojů pro domácí přípravu sody, a Yvese Béhara a jeho týmu z ateliéru fuseproject, významné mezinárodní designérské firmy, která se proslavila udržitelnými designérskými řešeními.

Díky pečlivému návrhu dostal výrobník Source do vínku zjednodušenou estetiku a funkčnost. Yves Béhar se postaral, aby jeho elegantní minimalistický design umožňoval co nejintuitivnější obsluhu – od mechanismu uchycení Snap-Lock a propracované mechaniky, díky které je celá horní část citlivá na dotek, až po LED displej poskytující okamžité údaje o stupni sycení. Výrobník pracuje s bombičkami CO2 a pyšní se vysoce elegantní povrchovou úpravou ve vysokém lesku s detaily z broušeného hliníku a leštěné oceli.

Yaron Kopel, ředitel společnosti SodaStream pro inovace a design, prohlásil: „Když jsme pracovali na výrobníku Source, věděli jsme, že má-li si vydobýt své místo v moderní kuchyni, musí mít design světové úrovně. Bylo nám jasné, že musíme vytvořit spotřebič, jaký tu ještě nebyl. Proto jsme se rozhodli oslovit Yvese Béhara, jedinečného návrháře, se kterým máme společnou filozofii udržitelnosti a který byl schopen proměnit naši vizi v realitu. Jsme hrdí na to, že uznávaná porota návrhářů naše úsilí ocenila prestižní cenou red dot.“

Yves Béhar, tvůrce výrobníku Source, řekl: „Spolupráce se společností SodaStream je pro mě a můj tým dokonalou kombinací designu a společnosti, která mění zvyky lidí k lepšímu. Oddanost firmy SodaStream kvalitě a designu a ocenění Red Dot jsou věci, za které bychom měli být vděční.“

Co je SodaStream?

SodaStream je originální systém pro výrobu perlivých ochucených nápojů z čerstvé pitné vody s volitelným stupněm sycení CO2. SodaStream představuje revoluční novinku v segmentu sycených nápojů, kde v České republice zaujímá stále větší tržní podíl. SodaStream využívá plnitelnou bombičku a nepotřebuje ke svému provozu již nic víc, než čerstvou vodu z kohoutku. Vedle toho, že nespotřebovává žádnou energii, šetří vaše záda a přírodu.

Používáním jediného přístroje SodaStream ochráníte přírodu v průběhu tří let přibližně před 2.000 prázdnými PET lahvemi nebo plechovkami. Součástí systému je i široká nabídka sirupů SodaStream pro výrobu domácích limonád i míchaných nápojů. Z jedné láhve sirupu připravíte podle druhu a vlastní chuti 6-18l nápoje. Jedna bombička vystačí na 60-80l syceného nápoje a lze ji snadno vyměnit za plnou v široké síti prodejců (za cenu plynu - 199 Kč). Se systémem SodaStream si připravíte kdykoliv a kdekoliv osvěžující nápoj podle momentální chuti a v množství, které právě potřebujete. A navíc Vás to bude bavit.  

Společnost SodaStream je originálním a také největším světovým výrobcem a obchodníkem s domácími výrobníky sycených nápojů, které nabízí ve 42 zemích již od roku 1903. Prostřednictvím nepřetržitých inovací přináší pohodlnou, zábavnou a navíc ekologickou alternativu k perlivé vodě a soft drinkům, běžně prodávaným v plastových lahvích nebo plechovkách. SodaStream má své výrobní kapacity především v Izraeli, kde patří ke špičce svou kreativitou a inovativností. Společnost SodaStream je kotována na burze. Systém splňuje veškeré významné mezinárodní standardy kvality vývoje a výroby, např.: ISO 9001:2000, TUV NORD & SVTI (EU, Švýcarsko), TPED a PED (EU), DOT (USA), GMP & HACCP, IFS.

Sodastream

O společnosti fuseproject

fuseproject je designérské studio se sídlem v San Francisku, které v roce 1999 založil Yves Béhar a které za svou činnost získalo mnohá ocenění. Poskytuje kompletní škálu návrhářských služeb od průmyslového designu a brandingu po oblast uživatelských rozhraní (UI) a uživatelského prožitku (UX) v mnoha oborech průmyslu. Studio je známé svou spoluprací se ziskovými i neziskovými organizacemi v tak rozdílných oblastech, jako jsou technologie, móda, nábytek a spotřební zboží. Yves Béhar je přesvědčen, že design by měl být hnací silou pozitivních změn ve společnosti i v životním prostředí, a na základě tohoto jedinečného stanoviska jeho studio zaujímá dlouhodobý strategický přístup k vývoji a zlepšování značek. Jeho práce si získaly mezinárodní uznání řady muzeí a nachází se mimo jiné ve stálých sbírkách institucí jako MoMA, SFMoMA, Art Institute of Chicago, Victoria & Albert Museum, Cooper Hewitt a Centre Pompidou.

Ocenění red dot

Porotu tvoří 37 expertů z 24 zemí světa a všichni z nich jsou nezávislými kvalifikovanými návrháři, vysokoškolskými profesory či specializovanými novináři. Poprvé je jejím členem i designérská hvězda Jimmy Choo. Ceremoniál proběhne 1. července 2013 v divadle Aalto v německém Essenu.

www.red-dot.de

Reklama