Na webu sportvokoli.cz celý červen poběží Olympijská soutěž s cílem rozhýbat české děti. Vybraní členové Českého olympijského týmu natočili krátká tréninková videa, která mají děti napodobovat a s hashtagem #OlympijskaSoutez vkládat na své profily. 

serm.jpg

Pohyb je pro děti to nejdůležitější a jakýkoliv druh sportu by měl děti v první řadě bavit. Volný čas se sportem pak ubíhá mnohem rychleji. Pamatuju si, že jako dítě jsem měl vždycky pocit, že trénink ani nezačal a už končí,“ říká špičkový český šermíř Jiří Beran, který se kromě vrcholového sportu rád účastní i sportovních akcí pro děti.

Olympijská soutěž má ambice zaktivovat děti, aby se ještě před prázdninami zvedly a zkusily si nějaký cvik od olympioniků napodobit. Mezi zapojené olympioniky patří kromě Berana například i zápasnice Adéla Hanzlíčková, nebo plavkyně Simona Kubová, která se již stihla kvalifikovat na Letní olympijské hry do Tokia.

Do Olympijské soutěže jsem se zapojil rád. Význam má podle mě i ta nejmenší aktivita, která se snaží děti k pohybu motivovat. Upřímně doufám, že trhneme co největší rekord v počtu zapojených dětí,“ dodává šermíř Beran.
Zaujmout dnešní internetové děti ale vůbec není lehký úkol. Hlavní cenou je setkání s olympioniky a stylový skateboard, soutěží se ale i o řadu dílčích atraktivních cen. „Děti se snažíme rozhýbat dlouhodobě. Do soutěže jsme pro větší efekt zapojili i influencera Adama Kajumiho, který je mezi dětmi hodně populární a na sociálních sítích má velký vliv,“ říká Václav Friedmann, ředitel komunikace Sazky, která web sportvokoli.cz provozuje společně s Českým olympijským výborem. „Čím více dětí naši největší databázi sportovních klubů a akcí v ČR objeví, tím lépe,“ dodává. 

Reklama