To je ve zkratce názor čtenářky Boros. Ona sama na žádné sociální síti není, radši si promluví s kamarády „in natura“.

Myslím, že škola nemá právo požadovat, aby byly děti na facebooku - to by se mi taky nelíbilo. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Boros, a přeju krásný den.


Bez PC ani ránu. To je sice nadsázka, jistě, že bych se bez něj obešla, ale zvykla jsme si na něj - nejvíce na elektronickou poštu. Potřebovala jsme ho ke studiu, využívám ho někdy i do práce, dělám na něm přednášky, vyhledávám informace na netu. Ne tak mobil, tomu jsme se dlouho bránila, ale začali nám tady rušit telefonní budky a nakonec tak příšerně zdražili pevné linky, že manžel přinesl mobil a odhlásil telefon.

Na sociálních sítích nejsem a přiznám se, že ani nechci být. Nejen, že je to žrout času, ale raději se s lidmi scházím „in natura“ nebo aspoň v telefonu slyším jejich hlas (nebo na skype), než soc. síť. Já vím, že si tam každý může napsat o sobě, co chce, ale tohle podle mne už moc leze do soukromí. Nevím, určitě je spousta lidí s jiným názorem. Vždy mne ale může vytočit odkaz např. v článku nebo na www stránce typu „jestli chcete vědět víc, připojte se k nám na FB“ nebo „připojte se přes FB a můžete vyhrát to a to“- to je mi sice jedno, neboť vyhrát nepotřebuju, ale někdy bych podrobnější informace přivítala.

Ne tak moje pubertální děti - sice jsme dali jakýsi zákaz, ale: „tam jsou věci ze školy“. No a ve škole jsme se dověděli, že skutečně i učitelé posílají úkoly či jiné vzkazy pře FB a kdo tam není, má smůlu. To se mi už vůbec nelíbí, ne každý má přístup k internetu a i když už chtějí internet využívat, tak snad by jim mohla stačit mailová komunikace (jako mají v jiných školách, třeba, kam chodím já). Takže děti minimálně a my dospělí vůbec. A vůbec nám to nevadí.

Boros

Téma dnešního dne: Co vy a sociální sítě?

  • Používáte sociální sítě (např. facebook, twitter, viber...)?
  • Proč ano a proč ne?
  • Jaké používáte nejvíc?
  • Kolik času na nich trávíte?
  • Co byste na sociální sítě nikdy nenapsala?
  • Máte nějaké zajímavé historky?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, kdo získá zimní balíček od Oriflame, kde je řasenka Wonder lash (černá), Intenzivní balzám After Sun a Zázračný kelímek. A k tomu pěkná modrá taštička.

avon

Reklama