Sexy souznění duší...Herečka Kateřina Brožová v Lounech kandidovat nebude. Nezískala totiž nominaci na kandidátku ČSSD pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny. Stranický okresní výkonný výbor v Lounech, za které měla Brožová kandidovat, nakonec rozhodl jinak a na kandidátku vybral jiná jména.

Blonďatá herečka, kterou prosazuje šéf ČSSD Jiří Paroubek, ale ještě nemá naději na umístění na kandidátce úplně ztracenou. Může ji totiž nominovat jiný okres.

Okresní výbor v Lounech nakonec jako jedničku na kandidátku nominoval místostarostu Loun a krajského radního Jana Čermáka. Jméno herečky není ani na dalších místech navržené kandidátky. Nominace ale ještě musí potvrdit okresní konference.

Místopředseda lounského výboru Karel Vrba výběr odůvodnil tím, že Litoměřicko je zemědělský okres – a jako takový potřebuje poslance, který něco pro zemědělství udělá. Brožová je podle něj spíše pro kulturu.

Herečka už dříve nabídku ČSSD potvrdila s tím, že byla mile překvapena a že se sociální demokracií sympatizuje. Navíc v několika posledních kampaních Severočeští poslanci ale Paroubkovo nadšení pro Brožovou nesdíleli. Báli se, že by se kvůli ní vůbec do sněmovny nemuseli dostat.

Reklama