Simona s Patrikem spolu byli asi 5 let. Všechno více méně klapalo, až na menší, ale celkem běžné dohady. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se měli rozejít nebo že by bylo něco špatně. „Náš vztah byl normální a kolikrát jsme slýchali od okolí, že nám to spolu sluší a samozřejmě i od rodiny padaly otázky, kdy už náš vztah posuneme na vyšší úroveň,” popisuje Simona.

63e632eea06c6obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Blížil se Valentýn, a protože spolu každý rok vyrazili na rande, Simona už plánovala překvapení pro svou polovičku a těšila se, s čím on přijde, vždy to totiž bylo něco speciálního a letos se tedy vytáhl, ale úplně v opačném směru. „Ráno na Valentýna jsme se vzbudili a on mi oznámil, že si večer dojdeme na večeři, mám se tedy prý hezky obléknout, tak jsem se moc těšila a říkala si, v čem to asi bude speciální. Napadla mě i žádost o ruku, ale nechtěla jsem mít vysoká očekávání, abych pak nebyla zklamaná,” říká Simona.

Simona koupila Patrikovi hodinky, byly s gravírováním a těšila se, až mu je na večeři předá. Sešli se, vyrazili a Patrik ji vzal do speciální restaurace v centru města. Romantické prostředí, stůl pro dva, všude svíčky a lahev oblíbeného růžového vína byla připravená.

„Patrik byl nervózní, což nebývá, proto jsem měla čím dál tím větší pocit, že mi chce říct něco důležitého. A taky že jo. Řekl mi, že pro mě má zprávu, kterou se mi už pár měsíců chystá říct. Byla jsem napjatá. Oznámil mi, že se chce rozejít...” vykládá Simona.

„Nevěděl jsem, jak ti to říct. Už pár měsíců mám někoho jiného. Zažili jsme spolu krásná léta a bylo mi líto nedodržet tradici, tak jsem si řekl, že ti to řeknu v hezkém prostředí na valentýnském rande. Moc mě to mrzí, ale je to tak. Chtěl bych se s tebou v klidu domluvit, jak to uděláme a ukončit to v pohodě. Nevím, jestli o tom víš, ale Valentýn není jen svátek zamilovaných. Valentýn je sice patron tohohle svátku, ale údajně oddával nevěrníky, tak jsem si říkal, že je to takové příhodné,” smál se Patrik.

„Koukala jsem na něj s otevřenou pusou a nějak nemohla uvěřit tomu, co právě řekl. To se opravdu směje? A opravdu mi řekl, že má někoho jiného a chce se rozejít, ale nechtěl porušit tradici a udělat si to na Valentýna se mnou hezké? To je neskutečně sobecké. Zvedla jsem se a beze slov odešla, samozřejmě i s hodinkami, protože jsem je měla v kabelce, takže jsem mu je nedala,” popisuje Simona.

„Neběžela jsem nikam jinam než za rodičema. Probrečela jsem celou noc a měla v hlavě spoustu otázek. Nic takového jsem nečekala, ani jsem na něm nic nepoznala a naivně si myslela, že si mě třeba bude chtít vzít,” říká se slzami v očích.

Druhý den se společně sešli, aby to probrali. Patrik byl opět ledově klidný a Simoně nezbývalo nic jiného, než na vše přistoupit. „Řekla jsem mu, že mě zklamal a vlastně možná i dobře, že se to stalo, protože bych s takovým člověkem nechtěla strávit život. Pak jsme se domluvili na jeho odstěhování, protože byt je můj a rozloučili jsme se. Byla jsem statečná, protože to fakt bolelo. A taky jsem mu poděkovala, že mi zkazil Valentýna,” zakončuje Simona.

Čtěte také: