profimedia-0206728565.jpg
Foto: Profimedia

Dáma ve středním věku Shirley Valentine je zhrzená matka rodiny, která si nikdy nesplnila své dívčí sny. Dalo by se říci, že je zcela protipólem Simony Stašové. Ambiciózní herečka, která vyniká především v komediích, ale zvládá i drama, jde naopak tvrdě za svým. V rozhovoru pro Lidovky.cz dokonce pronesla, že sny rovnou zabíjí jejich realizací.

Kariéra bez stínu

Simona Stašová se narodila 19. března 1955 herečce Jiřině Bohdalové. Ve stínu své slavné matky ale nežila dlouho. Po absolvování konzervatoře hrála 14 let v Divadle E. F. Buriana v Praze Na Poříčí a během toho se začala rozjíždět i její filmová kariéra. Všichni bez výjimky si ji pamatujeme z filmu Pelíšky z roku 1999, z novějších filmů třeba z Románu pro ženy.

Inspirace v osobním životě

Své nadání pro ztvárnění různých typů zamilovaných žen možná čerpá i z osobního života. Ve třiceti letech poznala v Římě svého druhého manžela Eusebia, o kterém dodnes tvrdí, že je jejím osudovým mužem, i když už spolu nežijí.

„Všechny vztahy jsou složité. Jak člověk stárne, všechno přehodnocuje a začíná zjišťovat, že mu záleží na hodnotách toho druhého. Kdo ví, třeba budeme s Eusebiem stárnout jednou spolu... Ale jak říkám, to neví nikdo. Ani já! Rozhodně má ale velké místo v mém srdci,“ řekla o svém bývalém manželovi pro bulvární deník Blesk.cz

My Simoně přejeme, aby především nebyla sama, zvláště v těchto těžkých časech.

Zdroj: Divadlo ABC, CSFD

Reklama