Letní sluníčko dokáže v podkroví občas pěkně zatopit. Při hledání účinného řešení přitom není potřeba hned přemýšlet o klimatizacích. Jednak vyžadují zásah do střechy a za druhé jsou poměrně drahé. Mnohem rozumnější řešení představují předokenní stínicí doplňky. Některé dokáží snížit vnitřní teplotu až o sedm stupňů. Ukážeme vám, že to jde snadno a rychle.

Každý majitel podkroví dobře ví, že v létě je potřeba sluníčku bránit, aby nedocházelo k přehřívání interiéru. Zapomeňte však na nejrůznější žaluzie a podobné doplňky – ty brání jen pronikajícímu světlu, ale proti teplu jsou neúčinné. Je potřeba zvolit doplňky, které se umísťují před okno – rolety, markýzy. Nejdostupnější z nich jsou předokenní markýzy, jsou účinné a levné. Pokud máte doma střešní okna VELUX, máte z poloviny vyhráno. Jejich systémy jsou kompatibilní a promyšlené. Montáž proto zvládnete sami během několika minut. Ukážeme si jak na to.

Montáž markýzy VELUX krok za krokem

Vhodnou venkovní markýzu vyberte podle modelu okna, které doma máte. Orientujte se dle štítku na rámu okna. Vše ostatní bude překvapivě jednoduché – pouhé čtyři šroubky a bude hotovo.

montáž

mont

mont

mont

mont

mont

mont

mont

mont

mont

montáž

www.velux.cz