Na Mikuláše večer u nás doma zvonil synův kamarád  a nesl velkou krabici.Na dně krabice se třáslo a choulilo maličké koťátko.

Toulalo se samo kolem motorestu na Slovensku,oni ho nakrmili a šlo za nima. Propašovali ho přes hranice a vzali si ho domů na panelák.

Pomazlili se s ním,pohráli a nalili mu mléko.Koťátko bylo velmi hladové,napapalo se a usnulo.

Ráno jim připravilo nemilé překvapení-z mléka dostalo průjem a jako wc si vybralo značkový svetr.Tím pro ně přestalo být roztomilé,moc si dovolilo a rokovali,co s ním.

Přišli k názoru,že kočka patří na barák a přemýšleli,komu ho dají.Vybrali si nás,protože věděli,že jsme měli kocourka a nedávno ho přejelo auto.

Tu zimu byly tuhé mrazy,tak jsme to maličké koťátko nemohli dát na dvůr jako dosud jiné kocourky. Domluvili jsme se,že kocourka necháme zatím na chodbě,než se oteplí.Připravili jsme mu pelíšek,papání a wc.

Byl šikovný,pochopil kam má chodit a pomalu si zvykal.Je celý bílý,jen ocásek a nahoře hlavu má mourovanou,kříženec angorské kočky s klasickou.

Jako malý byl jako medvídek,měl krásnou hustou srst.Vybírali jsme mu jméno,já jsem chtěla Miki,Mikuláš,když v ten den přišel,to neprošlo,pak jsem říkala,kdyby to byla kočka,mohla být Sněhurka.

Nakonec se jmenuje Snížek,když je kocour.Až do jara jsme ho měli doma,i aportovat se naučil a je mazlíček všech.

Jen se nám zase někam zatoulal,a to ho doma čekají jeho milované kapsičky,aby se měl dobře na vánoce.

Tento dáreček na Mikuláše nám zůstane nezapomenutelným a nejmilejším.             
SNÍŽEK


Jetště jsem nikdy neviděla kočku, co aportuje. Příběh je ale moc milý. Zvlášť proto, že vím, co to je, kočičí hovéénko na něčem, co se mi moc líbí :-)))) Míša

Pište své zážitky, názory a veselé historky o čertech a Mikuláších na redakce@zena-in.cz. Také si myslíte, že strašit děti se nemá?

Dnes ještě vyhlásíme chcípáka a borce dne a nakonec vylosujeme jeden z vašich příspěvků.

Vylosovaný autor příspěvku k tématu bude odměněn punčochou s kosmetikou. Tedy za předpokladu, že byl hodný!

Reklama