Manželství je prý jako obležená pevnost - kdo je uvnitř, ten chce ven a kdo je venku, ten chce dovnitř. Takhle hezky je zakončen příspěvek od čtenářky s nickem SNÍŽEK. A kam šla ona? To si přečtěte.  

Já jsem vždycky snila o romantické svatbě, a to v kostele. Tento svazek beru vážně a vydržel mi téměř 31 let.I kvůli dětem je dobře když mají rodiče stejné příjmení,znám rodiče kteří se brali právě proto těsně před tím než jim šla jejich dcerka do první třídy.Taky znám případ,kdy se dva partneři nevzali i když byla žena těhotná,jenže pak měl muž autonehodu,zemřel a žena byla finančně na dně,pomáhala jí její rodina a dítě až se narodilo nemělo ani ten sirotčí důchod.

Jeden pár se bral po letech volného soužití teprve po zkušenosti, kdy byl muž na ARU a ženě odmítli sdělit informace o jeho zdravotním stavu a ani ji za ním nepustili,protože není příbuzná,tohle už si nechtěli nikdy zopakovat. Nikdy nevíme, co se může stát,svatba je dobrá instituce která chrání rodinu v případě že jeden náhle zemře tak druhý po něm automaticky dědí,i jeho děti. Svatbou by si hodně lidí ušetřilo spoustu problémů.

Každý má možnost volby a nikoho neodsuzuju, to je jen můj soukromý názor. Možná není špatné zkusit spolu žít a teprve časem se rozhodnout jestli bude svatba, ale pokud se plánují děti, je svatba rozumná volba. Pravda je že je to riskantní krok, který nemusí vždycky vyjít a je třeba ho dobře zvážit a být tolerantní.

Manželství je prý jako obležená pevnost - kdo je uvnitř, ten chce ven a kdo je venku, ten chce dovnitř.

SNÍŽEK  

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Děkuji za pěkný příspěvek, zrovna jsme s kolegyní Danou probíraly to závěrečné pořekadlo a nemohly jsme si vzpomenout, jak přesně zní. Jako byste nás slyšela a napsala :)
Děkuji a přeji šťastný a spokojený život.
Saša

Téma dnešního dne s pěkným datem 13. 3. 2012
Svatba, nebo život na hromádce?

  • Vdávala byste se, nebo upřednostňujete život na hromádce?
  • Proč?
  • Vdala byste se pro peníze?
  • Napište nám, jaké má váš stav výhody a nebo nevýhody.
  • Co říkáte na uzavírání předmanželských smluv?
  • Odmítla jste někdy nabídku ke sňatku a litovala pak toho?
  • Nebo naopak čekáte, a ona nepřichází?
  • Je podle vás soužití na hromádce stejné jako manželství?
  • A můžete přidat i váš názor na uzavírání manželství párů stejného pohlaví.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží krásný dárek - kuchařku Hanky Michopulu s příznačným názvem Zpátky domů :))

knihakucharka

Reklama