Jak to má s úklidem čtenářka s nickem Snížek? To se dočtete v jejím příspvěku, za který děkujeme.

Pořádek si udržuji, když je potřeba a čas. No, taky na velký úklid musí být chuť nebo odhodlání se k tomu dokopat. Já dávám věci na své místo, takže se sebou problém nemám, jen s mužem a synem se dohaduju. Jsou naprosto nepoučitelní.

Muž byl nejmladší a rozmazlovaný maminkou, dalo mi práci ho naučit, že já za něj nebudu uklízet jako maminka. Syna jsem cepovala od mala, ale marná snaha, celý otec, velkých výsledků jsem nedosáhla, nesnáší úklid.

Problém jsem měla, když mi jednou dali nechodící sádru před vánoci, nebylo nic uklizeno, napečeno ani nakoupeno, kromě základních věcí. Bylo mi řečeno, že můžu být ráda, že jsme ušetřili a s úklidem nemám nic řešit. Teď marodím a chtěla jsem, aby muž umyl okna před vánoci, řekl, že na co, když máme meziokenní rolety a nejde vidět, jestli jsou umytá. Já je nemohla umýt, kdyby přišla kontrola, nebo šla moje doktorka okolo, nechtěla jsem riskovat. Nakonec jsem si zatáhla rolety a umyla okna z vnitřní strany, vyprala a vyměnila záclony, dala do pořádku kaktusy a pochopitelně si toho muž nevšimnul.

Já jsem byla spokojená, co jsem mohla, to bylo uklizeno. Fakt jsem zvědavá, kdy umyje okna zvenku. Tipuju to až na jaro. Ten můj chlap říká, že jsem se zbláznila, v zimě přece okna nikdo neumývá.

Takže moje heslo je - hledáš-li pomocnou ruku, najdeš ji na konci svého ramene.

SNÍŽEK

To je sice hezké heslo, ale měla byste si dupnout

Co vy na to, milé ženy-in? Jak donutit muže, aby přiložil ruku k dílu? Jak to řešíte doma vy? Pomáhají vám s úklidem, nebo je všechno na vás? Štve vás to, nebo už jste rezignovala? Napište nám svůj názor na dnešní téma.

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama