Čtenářka SNÍŽEK je jednoznačně kalhotová. Píše: Moje mamka měla skoro čtyřicet let a chodila v kroji,když mne měla.Nutila mne nosit sukýnky,zástěrky a dokonce šátek,aby mi nenafoukalo do uší.

Podle ní holky mají nosit červenou barvu,tak i když jsem se bránila,že chci modrou,nebrala to v úvahu,to je přece barva kluků.

Jednou jsem měla dokonce nejen červenou sukýnku,ale i kabátek a-hrůza-kozačky. Připadala jsem si jako Ivánek v Mrazíkovi,stejné měla i spolužačka a tak jsme spolu svorně plakaly.

Do kroje mne navlekla třikrát,je to nepohodlné,škrábe a blbě se v tom dýchá.Poprvé mi byly asi čtyři roky,vedla mne za ruku na pouť,ale já jak jsem uviděla své kamarády kluky,vytrhla jsem se jí,zavolala-kluci,počkejte na mne-a utekla.Kroj se mi přetočil obráceně a z mamky se stal solný sloup,jen zaúpěla-já jsem si myslela,že mám holčičku a zatím mám čerta.

Sukýnky teda nebyly moc praktické,jedna se mi celá roztrhla,když jsem lezla přes plot pro balon,který jeme překopli,když jsme hráli s klukama fotbal,no nic,dala jsem si druhou a pokračovali jsme.

Taky při skákání z hromady cihel a při lezení na stromy,čvachtání v kalužích a bitkách to nebylo nejvhodnější oblečení.Vzbouřila jsem se a už ve čtvrté třídě jsem si kupovala sama oblečení.Proto sukně moc nemusím a červenou barvu už vůbec ne.Nosím převážně kalhoty,vyhovuje mi sportovní styl.

Šaty i sukně mi přijdou nepraktické,v autobusu mi je někdo přišlápnul na schůdcích jak byl nával.V obchodě zase při braní zboží z dolního regálu.Do kola se mi zamotala sukně z čínského hedvábí,plisovaná.Kvůli jedné úzké sukni jsem málem spadla z kola.Letní šaty a vítr na kole jsou taky zajímavá kombinace,kolemjdoucí se může kochat kalhotkama.

To kalhoty různých délek a kraťasy na léto mi na kole náramně vyhovují. Ještě jedno oblečení je na horké léto naprosto perfektní a to jsou letní šaty,nahoře bez a dole taky bez.
SNÍŽEK

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


..taky jsem měla kroj. Byl po prababičce. Tyrolský – krásný, a ten se nosil dobře. Musím říct, že moji předkové se v kroji nedusili, právě naopak. Byla to zelená, taková silnější sukně, k tomu hnědá vesta a takový čepeček... Děkuji Ti za příspěvek, „paní kalhotová“. :-) A přeji krásný den! Míša

Cítíte se líp v kalhotách, nebo v sukních?

A proč?

Mám i otázku pro naši mužskou část čtenářstva:

Líbí se vám víc na ženě sukně, nebo kalhoty?

A proč?

Celý den si dnes budeme na na toto téma povídat. Své příspěvky pište, jak je zvykem na redakce@zena-in.cz.

Také bude nějaká soutěž, dočkají se chcípáci i borci a aktuálně pořešíme, co přinese den nového.

Reklama