Čtenářce s nickem SNÍŽEK pomáhá počítač přijít na jiné myšlenky, rozšířit si přehled, pobavit se. A také díky němu objevila naše stránky. :)

NAPŘED PRÁCE, POTOM ZÁBAVA

Počítač mi dost pomohl přijít na jiné myšlenky a rozšířit si přehled,taky se pobavit. Po smrti syna zůstal jeho pokoj s počítačem prázdný. Můj druhý syn mne naučil s počítačem zacházet a pomohlo mi to překonat pocity zoufalství a osamění, počítač mi nahradil psychologa i psychiatra. Mám internetové kamarádky,které ani osobně neznám,ale jsme ve styku,přeposíláme si prezentace a povídáme si. Vzájemně si pomáháme řešit své problémy a bavíme se. Po dobu mé pracovní neschopnosti byl počítač můj kamarád,když jsem byla sama doma, denně jsem u něj trávila hodně času.

Taky jsem objevila vaše stránky a každý den na nich našla něco zajímavého pro pobavení, poučení i k zamyšlení,to jsem si nemohla nechat ujít. Teď už znovu pracuju, při dvanáctihodinových směnách se někdy nedostanu k počítači dva nebo i tři dny.Taky domek a zahrádka vyžadují péči,i manžel ji potřebuje.Pokud se chce můj muž dívat v televizi na program,který mne nezajímá,podívám se,kdy mu to končí a tu dobu jsem u počítače. Dívala jsem se u něj i na díly seriálu Ulice,které jsem neviděla,protože jsem byla v práci.Posílám přes internet i řešení křížovek z Překvapení,taky mne baví luštit on-line každý týden křížovku,osmisměrku a sudoku.Využívám čas při jídle,když piju kávu,manžel je v práci,abych si zapnula počítač. Manžel totiž na něj žárlí,ale to mu dřív vadily i křížovky,to neřeším. Můj muž nemá zájem o počítač,stačí mu televize,nechápe mne.Já zase nechápu,s čím se pořád hraje v dílně,ale každý si děláme svoje a jsme v pohodě.Napřed si stejně udělám doma všechno co je potřeba,než jdu na internet,potom relaxuju.

SNÍŽEK

pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

__________

Děkuji za váš příspěvek. Ta první část je smutná, Vám je počítač očividně ku prospěchu. Přeji hodně štěstí a lásky s manželem i s druhým synkem (a hodně hezkých chvil s Ženou-in)

Saša

Téma dnešního dne 30. června zní: Počítač: Co vám dal, co vám vzal. Ovládá on vás, nebo vy jeho?

Co se zdálo před několika desetiletími ještě jako sci-fi, je dnes holou realitou. Počítače zaujímají v našem životě nezastupitelné místo. Záleží jen na nás, zda je ovládáme my, a nebo ony ovládají nás.

  • Počítače jsou součástí naší práce
  • Komunikací s lidmi, kteří jsou daleko
  • Zdrojem rychlých zpráv a informací

Pro řadu nemocných lidí jsou počítače jediným spojením se světem, jedinou zábavou a rozptýlením. To samé platí i u lidí zdravých: zdroj, zábava, rozptýlení, nezbytná součást v zaměstnání.

  • Dokážeme si však říct dost, a teď na něj nepůjdu?
  • Dokážeme se mu vyhnout v bytě bez povšimnutí?
  • Dokážeme u něj sedět jen po tu dobu, kterou jsme si určili, nebo se ta doba protáhne na neurčito?
  • Z jakého důvodu ho zapínáme nejčastěji? (sem patří i otevírání stránek Žena-in.:)

Pište k dnešnímu tématu na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Na vaše příspěvky se těším a autorku jednoho z nich odměním příznačným dárkem: hezkou, růžovou, bezdrátovou „myškou“ …

myska

 

 

Reklama