Instagramový profil s názvem @shamemagazine má už takřka půl milionu sledujících. Není se čemu divit. Objevují se zde fotografie, které leckdy souvisí s tabuizovanými tématy. Na profilu jsou k vidění ženy s poruchou pigmentace, holící si třísla u umyvadla, strie, souložící psi, snímky z filmů s erotickou tématikou, pubické ochlupení a podobně. Prostě vše, co se pojí s erotikou, která v lidech ale vyvolává stále ještě stud, i když souvisí s běžným životem.


K takovým tématům se řadí i nahé tělo starších žen, ke kterým patří i herečka Helen Mirren (74). Vrásky a povislá kůže není něco, na co by se většina lidí chtěla koukat. Odhalená ňadra a zadek modelky Emily Ratajkovski (28) jsou ale v pořádku a roboti je ignorují. Přitom jsou fotografie leckdy na pomezí laciné pornografické fotky a té eroticky přijatelné.


Zkrátka fotografie Helen Mirren, na které leží nahá ve vaně, byla nahlášena neznámým uživatelem a  z Instagramu smazána. Tvůrci obsahu @shamemagazine se však nevzdali a fotografii přidali znovu s nadějí, že v galerii již zůstane. Pod nově nahranou fotografií se začaly hromadit názory rozčarovaných fanoušků. „Nechápu, jak někdo může nahlásit trochu koukající bradavku pod vodou! Určitě jsou to stejní lidé, kteří nahlašují kojící ženy,“ rozčiluje se jedna z uživatelek sociální sítě Instagram.

Reklama