O tom, jak byla se školou na lyžařském výcviku, nám napsala i čtenářka Elis19. Sníh jí vůbec neschází, ale ví, že příroda by zimu potřebovala.

Je pravda, že ve městě jsou se sněhem jen problémy.. Teď jsem si přečetla, že o víkendu se má ochladit, tak třeba ta zima přijde brzy. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Elis19, a přeju krásný den!


Z té letošní zimy já osobně mám radost. Samozřejmě bych všem milovníkům sněhu, lyžování a hlavně dětem pravou zimu přála, mě však ve městě a pro každodenní život sníh vůbec neschází. A na to jaký průběh dosavadní zimy je, jsem už stačila na pouhých dvou centimetrech poprašku nepříjemně spadnout a koleno cítím ještě teď.

V dětství mi sníh vůbec nevadil, hned za barákem jsme měli téměř „soukromý kopeček“ kde jsme se na sáňkách dosyta vydováděli. Postupem času jsem názor měnila, a když jsme byli na mém prvním „lyžáku“ na střední škole, asi jako jediná jsem se upřímně radovala, když přišla obleva a já na lyže nemusela. Kdo by se mi také mohl divit, vlastní vybavení jsem neměla, půjčené lyžáky z roku raz dva se na mě šklebily žraločím úsměvem a správce chaty mi je spravil tak, že podrážku přibil hřebíky. Byla jsem samozřejmě zařazena mezi začátečníky a celý týden jsme cvičili na loučce za chatou. Po týdnu naši instruktorku (učitelku tělocviku) nenapadlo nic lepšího než nás vzít za odměnu na sjezdovku. A to byl můj konec, už jen vyjet vlekem nahoru byl pro mě problém, při prvním pokusu jsem upadla a nahoru mě vlastně dopravil až člen záchranné služby, který mi radil jak si mám počínat. Pohled z výšky mě doslova vyděsil a dolů jsem se dostala způsobem, kousek ujet a při nabrání větší rychlosti zabrzdit pádem. Takhle jsem absolvovala celou sjezdovku a nepřála bych nikomu vidět své nohy jak vypadaly po cca. dvaceti pádech.

Zrovna včera jsem si všimla, že kvetou sedmikrásky a začínají pučet některé stromy, svítí hřejivé sluníčko. Je to krásné, ale obávám se, že to přírodě zrovna neprospívá. Tak si přece jen budu muset přát ať se zima vrátí se všemi svými krásami i problémy.

Elis19

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Fototéma dnešního dne zní: To je zima, co?

  • Jak se vám líbí letošní zima?
  • Co byste chtěla jinak?
  • Vzpomínáte na sněhové zimy?
  • Máte nějaké historky ze zimy letošní nebo těch minulých?
  • A máte nějaké pěkné fotky letošní zimy?

knihaNapište mi, těším se na vaše příspěvky. Jednu z vás samozřejmě tradičně odměním, tentokrát to bude balíček čajů Jemča (Kolekce čajů PIGI, Kolekce zelených čajů a zázvor) a Putování s knihou. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ZIMA. Předem děkuju!

cajcaj

Reklama