Proč je důležité snídat?

Naše tělo vyžaduje po vícehodinovém spánku další nový příjem energie. Jestliže nemá dostatek energie, začne jako náhradní zdroj využívat aminokyseliny ze svalů. Následkem vynechání snídaně je pocit hladu, nesoustředěnost, únava, rychlý nástup vysílení a může dojít až k mdlobě.

Snídaně by měla obsahovat  25 % energie z celkového denního energetického příjmu. Snídat bychom měli stihnout do hodiny od probuzení. Pro naše tělo je nejvýhodnější po ránu konzumovat potraviny s nízkým GI (glykemický index je hodnota udávající, jak rychle se po snězení potraviny zvedne hladina cukru v krvi). Potraviny s nízkým a středním GI vedou k pocitu dlouhodobého nasycení.

Jaké potraviny je ideální po ránu do našeho jídelníčku zařazovat? Vybírat si potraviny, které nám pomohou doplnit komplexní sacharidy, kvalitní bílkoviny, vitamíny a popřípadě i zdravé tuky. Jsou to především ovesné vločky, müsli s obsahem ořechů, semen, lyofilizovaného ovoce, dále celozrnné pečivo, vejce, sójové nápoje a sójové výrobky, jogurty, čerstvé sýry, ovoce, zeleninu.

Nezapomínejte také na pitný režim!

Vhodným nápojem ke snídani je zelený čaj, kvalitní čerstvé ovocné šťávy a bylinkové čaje. Pečlivě a zdravě sestavená snídaně doplní tělu potřebnou energii a nastartujete také činnost mozku.

Náš tip:

Snídaně je velmi důležitá, pokud se snažíte zhubnout. Odborníci dokazují, že osoby, které snídají, mají v průměru o 4 kg méně, než ty co nesnídají. Také je velmi důležité to, že pokud při redukci hmotnosti pravidelně snídáte, máte větší šanci vyhnout se jo-jo efektu a váhové úbytky si dlouhodobě udržet.

Co vám chceme doporučit?


foto Dr.Oetker

Právě nyní testujeme produkty Dr.Oetker, které jsou vhodné pro zdravou snídani nebo svačinu, můžete se těšit na naše recenze. Do testování se zapojila redakce, čtenářky a spřátelené bloggerky. Co nyní testujeme? Jsou to tyto konkrétní produkty, můžete se s námi inspirovat!

Ovesná kaše Banán a chia, která neobsahue laktózu

Jednoporcová ovesná kaše Dr.Oetker s vysokým obsahem celozrnných ovesných vloček a sníženým obsahem cukru je nejen zdravá, ale i rychle hotová. Je oblíbena hlavně jako snídaně nebo svačinka doma, v práci i na dovolené. Obsahuje minimálně 70% celozrnných ovesných vloček, chia semínka, banánový prášek a přírodní aroma. Kaše neobsahuje laktózu a má snížený obsah cukru.

Ovesná kaše Natural s přírodní vanilkou

Tato kaše obsahuje 70 % celozrnných ovesných vloček a extrakt z pravé vanilky pro přírodní vyváženou chuť tradiční ovesné kaše. Dopřejte si novou vylepšenou ovesnou kaši Natural s pravou vanilkou. Prvotřídní kvalita použitých surovin a vysoký obsah celozrnných ovesných vloček je základem pro vaši zdravou energii do nového dne. Praktické jednoporcové balení umožňuje mít Ovesnou kaši Dr.Oetker kdykoliv po ruce, ať už jako snídani doma či svačinku v práci. Můžete si ji připravit pouze s vodou.

Ryžová kaša Natural chia bezlepková

Bezlepková rýžová kaše Dr.Oetker je jedinečným výrobkem, který splňuje všechny podmínky moderního stravování. Dr.Oetker Rýžová kaše Natural s chia semínky může být výbornou snídaní či svačinkou. Kaše je lehce stravitelná a dodá vám energii i vitalitu pro každý den - ráno, v poledne i večer. Jednoporcové rýžové kaše Dr.Oetker jsou vyrobeny z velmi kvalitních ingrediencí, podle originální receptury, s garantovanou bezlepkovou výrobou a zvýšenými laboratorními kontrolami. Jednoporcová bezlepková kaše je bez éček a bez přidaného cukru. Obsahuje chia semínka, která jsou vynikajícím zdrojem bílkovin. Kaše je neochucená a můžete si ji tak ochutit podle vlastní fantazie nejlépe čerstvým ovocem, ale také medem nebo džemem.

Rýžová kaše Meruňková

Pokud milujete meruňky, tato kaše vám bude zaručeně chutnat! Zdravá svačinka snadno a rychle, stačí vysypat obsah sáčku do hrníčku, zalít teplou vodou a kaše je připravená kdykoliv a kdekoliv – doma, v práci nebo na dovolené. Rýžové kaše neobsahují lepek a jsou lehce stravitelné.


Více inspirace ZDE

Novinka: Protein pudingy Dr. Oetker


foto Dr.Oetker

Vyzkoušejte tyto skvělé novinky! Dr.Oetker rozšiřuje svůj sortiment pudingů v prášku o dvě jedinečné novinky – Protein Pudingy, které mají vysoký obsah bílkovin (až 22%) a vynikající chuť. Jsou ideální pro všechny, kteří zařazují do svého jídelníčku tzv. funkční potraviny s obsahem bílkovin a zdraví prospěšných surovin. Na českém trhu mají Protein pudingy Dr.Oetker bezkonkurenční obsah proteinu a obsahují micelární kasein namísto syrovátky.
Protein pudingy můžete připravit i dětem jako zdravý dezert nebo svačinku.

  • Protein Puding Dr.Oetker obsahuje kvalitní protein – micelární kasein. Jeho benefitem je pomalé, postupné a rovnoměrné vstřebávání aminokyselin do těla.
  • Protein Puding Dr.Oetker se připravuje podobně jako klasické pudingy. Použít můžete kravské nebo rostlinné mléko (300 ml na jedno balení, což jsou 2 porce).

Více inspirace ZDE

Informace o všech produktech značky Dr.Oetker a recepty najdete DR.OETKER

 

Reklama