ovesná kaše s ovocem

Kaše z obilnin jsou výborným tipem na chutnou a zdravou snídani. Ovesná, jáhlová, pohanková, rýžová. Střídejte je a doplňte ovocem, ořechy nebo jen medem. Máme pro vás jednoduchý recept na domácí ovesnou kaši, kterou zvládnete připravit za pár minut.

ovesná kaše

Základem ovesné kaše jsou ovesné vločky. Ty stačí chvíli povařit nebo jen zalít horkou vodou a chvíli nechat odstát, poté rozmixovat. Kdo chce, může povařit v mléce.

Suroviny

  • 1 hrnek vloček
  • 3 hrnky vody
  • 6 sušených švestek
  • trochu medu na oslazení
  • ovoce k servírování

Postup

Do hrnce dejte vodu, do které vsypete vločky a švestky. Povařte chvíli, asi pět minut.

Rozmixujte a podle své chuti ještě trochu doslaďte medem.

V misce ozdobte čerstvým ovocem a podávejte.

ovesná kaše s ovocem

Cecílie JílkováO pár slov k tomu, proč je dobré zařadit kaše do našeho jídelníčku, jsem poprosila výživovou poradkyni Cecílii Jílkovou.

Kaše je obecně druh pokrmu vhodný ideálně pro ranní či dopolední jídla. Obsah zdravých sacharidů včas zabezpečí zdroj energie pro mozek, svaly a celé tělo. Díky přítomnosti zdravých tuků však naše hladina cukru v krvi zbytečně rychle nevystoupá, čímž předcházíme pozdějšímu propadu této hladiny pod únosnou míru.

Jednoduše řečeno zasytíme se na delší dobu a vyhneme se pocitům vlčího hladu a dalším projevům nedostatku cukru v krvi. Naše tělo si v důsledku nemusí ukládat tolik energie z příštích jídel do tukových zásob.

Jako zdroj zdravých tuků do kaše doporučuji použít čerstvě mleté lněné semínko (použijte například obyčejný elektrický mlýnek na kávu), které přidáváme až do stydnoucí kaše, protože není vhodné je tepelně upravovat.

Pokud se snažíte minimalizovat lepek ve stravě, můžete zakoupit také bezlepkovou variantu ovesných vloček, jejíž cena je však vyšší. Nezapomeňte na možnost přidat do stydnoucí kaše také čerstvé ovoce!

Na webu NAJÍM SE A ZHUBNU, najdete mnoho rad, tipů a zajímavých receptů, které pro vás připravila Cecílie Jílková.

ovoce

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama