Snídaňové cereálie patří k velmi oblíbené složce snídaně, zejména mezi dětmi. Proto je důležité vědět, jakým směrem jde jejich vývoj, jaká vylepšení můžeme ocenit.

snídaně

V Nestlé vědí, že výživa vaší rodiny je pro vás důležitá a právě proto se snaží revidovat své receptury a hledat způsoby, jak je zlepšit. Díky tomu mají jistotu, že jejich snídaňové cereálie budou i nadále splňovat vaše potřeby a zůstanou stále stejně chutné.

Jaká jsou vylepšení cereálií Nestlé?

Omezení cukru

Od konce roku 2015 již v cereáliích Nestlé oblíbených u dětí a teenagerů nenajdete více než 9 g (asi dvě čajové lžičky) cukru v jedné 30g porci. Od roku 2008 snížili množství cukru o 100 000 tun*.

Omezení soli

Na celém světě je nyní v cereáliích Nestlé o 7 000 tun soli méně než v roce 2008.

Celozrnná mánie!

Věděli jste, že jsou cereálie Nestlé prvním velkým výrobcem, který přidal celozrnnou mouku do svých snídaňových cereálií? Od roku 2003 výrobci přidali více než 25 miliard porcí celozrnných cereálií*. Popravdě, v cereáliích Nestlé, oblíbených mezi dětmi je více celozrnné složky než čehokoliv jiného.

Přidání vápníku

Většina snídaňových cereálií Nestlé vám poskytne nejméně 15 % vaší referenční hodnoty příjmu (dříve doporučené denní dávky) vápníku v jedné porci. A to ještě předtím, než přidáte mléko! (Mimochodem, do většiny je také přidáno 5 vitamínů a železo, takže vaše rodina získá tyto důležité živiny hned zrána.)

Důležitý vitamín D

Děti potřebují vitamín D, který je nezbytný pro normální růst jejich kostí. Velké množství získávají díky slunci, ale v některých částech světa mají děti slunce nedostatek. Sychravé dny to ještě zhorší, takže v některých cereáliích Nestlé je čeká malá vzpruha.

Zde je příklad snídaňových cereálií, které jsou nyní ještě lepší než předtím – recept, podle kterého jsou vyráběny cereálie Nestlé NESQUIK®, obsahují o 30 % méně cukru a o 45 % více celozrnných obilovin než v roce 2003 a navíc je do nich přidán i vitamín D.

Zajímavé tipy najdete na www.nestle-cereals.com/cz/cs

*Údaje byly použity z oficiálních stránek výrobce Nestlé cereálií www.nestle-cereals.com/cz/cs

snídaně

 

Ať vám neujde soutěž s cereáliemi Nestlé!

 

Jak se zapojit do soutěže s Nestlé?

1. Kupte soutěžní balení cereálií Nestlé. Nezapomeňte si uschovat doklad o koupi soutěžního balení.

2. Zaregistrujte unikátní kód ze soutěžního balení zde a ihned zjistěte, zda vyhráváte 1 000 Kč!

3. Nakonec všechny zaregistrované kódy budou zahrnuty do slosování o hlavní výhry: 10 x 10 000 Kč!

Více informací najdete na www.nestle-cereals-lottery.com/cz

Čtěte také: