emco

Chtěli byste letos zaplašit obvyklou jarní únavu? Zkuste změnu jídelníčku. Protože staré známé přísloví říká: „Snídani sněz sám, o oběd se rozděl s přítelem a večeři přenechej nepříteli", začněte právě u snídaně. A zapojte do toho i své ratolesti!

Už jste asi mnohokrát slyšeli o tom, jak je správná skladba snídaně důležitá. Je opravdu rozdíl, zda snídáte sladké pečivo, chleba se sýrem nebo třeba ovesnou kaši. Vybírat byste měli spíše komplexní sacharidy bohaté na vlákninu, které jsou obsaženy v celozrnných, především ovesných cereáliích s vysokou nutriční hodnotou.

Proč zrovna ovesné cereálie?

  • emcoObsahují vyvážený poměr rozpustné a nerozpustné vlákniny
  • Pomáhají při hubnutí a udržování optimální váhy
  • Mají vyváženou nutriční hodnotu
  • Obsahují vitaminy, minerální látky a stopové prvky v přírodní podobě

Možná si říkáte, že přece nemáte ráno čas připravovat a vyprovázet děti do školy a ještě si v mezičase vařit ovesnou kaši. To ale nemusíte - ovesné vločky totiž najdete v mnoha již hotových produktech. Zkusit můžete třeba oblíbené müsli v křupavé nebo sypané variantě. Společnost Emco do těchto produktů přidává průměrně 30-45 % ovesných vloček, zbytek tvoří ingredience jako jahody, mandle, oříšky nebo třeba čokoláda - už záleží jen na vaší chuti. Vyzkoušejte také již zmiňovanou ovesnou kaši z řady Emco Expres, která nabízí celou škálu chuťových kombinací. K dostání je i neporcovaná varianta, kdy si množství kaše určíte sami. Příprava je navíc tak jednoduchá, že ji zvládnou i vaše děti, které vám tak uleví při ranním spěchu.

Ovesné cereálie pro děti

emcoJe prokázáno, že u dětí, které ráno nesnídaly, klesá pozornost, zhoršuje se paměť a soustředění, děti se také rychleji unaví. Proto je důležité, aby jim snídaně dodala dostatečnou výživnou hodnotu a dítě nemělo už po hodině hlad.

Pokud chcete na vyváženou snídani nasměrovat i vaše ratolesti, zkuste celozrnné ovesné cereálie Biskiti ve tvaru „smajlíků". Jsou vyrobené z ovesných vloček, sušeného ovoce, oříšků nebo čokolády a obilných klíčků. Děti si zamilují jejich neobvyklý tvar a snadno si zvyknou na přísun ovesných cereálií. Energie ze snídaně jim navíc vydrží mnohem déle, než když si dají rohlík s marmeládou.

Přemýšlíte někdy nad tím, jak zabránit dětskému mlsání ve škole nebo ho alespoň omezit? Zkuste ovlivnit, na jaké dobrůtky si váš potomek zvykne. Emco nedávno představilo nový produkt - ovesné sušenky Vitalky, které se skvěle hodí právě jako svačinka pro děti do školy. Vitalky se vyrábí se sezamovou a oříškovou příchutí v praktickém balení s možností opakovaného uzavření. Nezapomeňte si nakoupit pár balení i pro sebe a nahradit jimi večerní mlsání u televize. Ovesné sušenky určitě prokážou vašemu organismu lepší službu než třeba solené chipsy...

 

Reklama