Sníh komplikuje dopravu po celé republice. Největší problémy se sněžením mají ve středních a jižních Čechách a v Praze. Na ostatním území srážky ubývají, jedná se spíš už jen o déšť a déšť se sněhem.


Ve středních Čechách napadlo v noci na dnešek a během rána několik centimetrů sněhu, který místy zůstává na silnicích. Řidiči by proto měli být opatrní.

Po ránu dnes nejvíce sněží na Benešovsku, Příbramsku, v okolí Prahy či Benátek nad Jizerou. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.


Rozbředlý sníh komplikuje dopravu i na silnicích v Ústeckém kraji, kde silničáři doporučují řidičům jízdu se zvýšenou opatrností.

V Karlovarském kraji v noci na dnešek také napadlo několik centimetrů sněhu, jehož zbytky zůstávají na silnicích. Silničáři vozovky ošetřují, ale sjízdné jsou se zvýšenou opatrností.

Stejná situace je i prakticky na celém území Plzeňského kraje. V regionu v noci sněžilo, na některých místech kraje stále padá sníh.

Zledovatělý sníh může dnes zaskočit řidiče, kteří míří i do vyšších poloh Jihočeského kraje.

 

Kvůli sněžení jsou silnice v Ústeckém kraji sjízdné s opatrností

Na některých silnicích hrozí i nebezpečí námrazy. Řidiči by si měli dát pozor zejména v úseku dálnice D8 přes Krušné hory, kde padá déšť se sněhem a teplota se drží mírně pod nulou. Dopravu komplikují i nehody.

 

V Karlovarském kraji sněžilo, na silnicích jsou zbytky sněhu

Většinou sněhové přeháňky byly v Karlovarském kraji po celou noc. Do rána tak napadlo několik centimetrů sněhu. Teploty se pohybují mezi minus čtyřmi stupni Celsia a nulou. Na vozovkách zůstávají zbytky rozbředlého sněhu, který může namrzat. Na horách napadlo místy až deset centimetrů sněhu. Řidiči by tam proto neměli vyjíždět bez zimní výbavy.

 

Zvýšená opatrnost je nutná i na silnicích v Plzeňském kraji

 

Po sněžení radí silničáři v Plzeňském kraji zvýšenou opatrnost. Silnice jsou většinou holé nebo se zbytky rozbředlého sněhu, v nejvyšších polohách Šumavy je na některých silnicích vrstva ujetého sněhu posypaná pískem nebo drtí.

Pozor by si měli dát řidiči například v rozvadovské části dálnice D5, kde byla kvůli sněžení snížená dohlednost.

 

Dálnice je po chemickém ošetření mokrá, stejně jako v dalších úsecích na území kraje.
Na severním Plzeňsku může na některých komunikacích ležet vrstva ujetého sněhu, stejně jako například na šumavské silnici první třídy mezi Javornou a Gerlovou Hutí.

 

Na jihu Čech varují silničáři před náledím

Na Strakonicku leží na vedlejších silnicích slabá vrstva ujetého sněhu, na Českobudějovicku a Táborsku se místy objevují mlhy. Motoristé by proto měli dbát při jízdě zvýšené opatrnosti.

Reklama