Co uděláte, aby se vaše 25 let stará platonická láska stala skutečnou?

Možná všechno a možná nic, možná zjistíte, že to, co se za 25 let nestihlo, se už nezvládne… Zůstalo u nenaplněných přání z let teenagerovských, přání, která provází každého hrdinu našeho filmu a každého z nás.

Po pětadvaceti letech včera konečně klapla v Peci pod Sněžkou 1. klapka volného pokračování (scénář Ivo Pelant a Radek John) kultovní teenagerovské komedie Sněženky a machři. Počasí se konečně umoudřilo a po týdenním zpoždění připravilo tvůrcům a štábu filmu Sněženky a machři po 25 letech sněhové podmínky k natáčení.

První klapka. Před kamerou Eva Jeníčková a Michal SuchánekPrvní den natáčení se na place sešli Marika Kardová (Eva Jeníčková), Karel Mácha (Michal Suchánek), Radek Převrátil (Václav Kopta) a profesorka Hanka (Veronika Freimanová). Ve filmu opět zazáří již známé postavy – Viky Cabadaj (Jan Antonín Duchoslav), profesor Karda (Radoslav Brzobohatý), Petr Mácha (Jakub Prachař) či Jana Cabadajová (Juliana Johanidesová), ale novinkou je skutečnost, že epizodní roli přijal od režiséra Viktora Tauše režisér Karel Smyczek, který režíroval kultovní Sněženky a machry.

Zároveň se ve filmu objeví i někteří studenti z původní filmové třídy. Sejdeme se tedy znovu s Užerou, Kolomazníkovou, Krejhanzovou, Johnem, Evou a Sašou.

S oblíbenými hrdiny bychom se na plátnech kin měli setkat už letos na podzim, 3. října.

Líbili se vám původní Sněženky a machři? Půjdete na novou verzi (po 25 letech) do kina, nebo jste už „odrostli“? Myslíte si, že filmu ubere, když jej nerežíruje Karel Smyczek? Jaká je vaše nejoblíbenější česká komedie?

Reklama