5b5089a09915aobrazek.jpg

  • Krátce po narození Nicolasovi lékaři diagnostikovali obstrukční hydrocefalus, při němž dochází k abnormálnímu hromadění mozkomíšního moku v komorách mozkových. Následovaly dvě operace mozku. Lékaři zavedli Nicolasovi hadičku, která odvádí přebytečný mozkomíšní mok do dutiny břišní. Na základě provedených vyšetření nakonec lékaři zjistili, že má Nicolas variantu Dandy-Walker, což je vzácné onemocnění, které postihuje vývoj mozku a dochází při něm k jeho deformacím, to má za následek problémy s pohybem, koordinací i intelektem. Právě fyzické omezení trápí i Nicolase, má ochrnutou pravou polovinu těla, pravou ruku i nohu.
  • Ve třech letech došlo k dalšímu projevu poškození mozku a Nicolas se začal potýkat s častými nočními epileptickými záchvaty s dlouhým bezvědomím. S rostoucím věkem se více projevuje i porucha pozornosti a řeči. Užívá pravidelně několikrát denně mnoho léků.

„Od narození pravidelně dojíždíme na rehabilitace, lázeňské pobyty a další terapie jako je hipotreapie, ergoterapie, logopedie, biofedback. Snažím se pro svého syna udělat maximum. Náš život trávíme převážně v nemocnici nebo na nejrůznějších pobytech, kde intenzivně rehabilitujeme a podstupujeme různé terapie. Vše okolo léčby je velmi nákladné včetně kompenzačních a zdravotních pomůcek a potřeb. Zajištění osobní asistence je též žádoucí. Jsme nesmírně vděčni za pravidelné příspěvky. Bez pravidelné finanční podpory by vývoj Nicolase nepostupoval. Do roka Nicolas byl pouze ležící. Je dobré myslet na budoucnost a připravit se na všechny eventuality. Proto začínám jednat, neboť stávající bydlení ve 3. patře bez výtahu je zcela nevhodné. Město bezbariérovými byty nedisponuje. Proto je potřebná realizace bezbariérového bydlení včetně úprav a pomůcek. Vytvoření důstojného a vhodného bydlení pro Nicolase, které si zaslouží,“  nastiňuje situaci Ivana, maminka chlapečka.

5b5089dc7bf10obrazek.jpg

Mamince malého chlapce se podařilo vytvořit charitativní spolek Bojovník Nicolas, z.s., se sídlem Americká 28, 350 02. Též je zřízen transparentní účet 2734750133/0800 (jeho pravost si můžete ověřit ZDE - klikni) kam lidé mohou přispívat na léčbu Nicolase. V současné době se žádá o veřejnou sbírku se souhlasem kraje. 

  • Více informací naleznete na webových stránkách Bojovniknicolas.cz nebo na sociální síti FB.

5b508a05b6ec0obrazek.jpg

Uložit

Uložit