Sbírka sluncí, kterou jsem v určitém čase potřebovala, již dávno zmizela v propadlišti dějin a za ty roky ji vystřídala taková krátká obklopování se artefakty, které byly zrovna potřeba - kameny, andělíčci, zvířecí sošky, závěsné mandaly, lapače snů a další…

sn.jpg
Foto: Shutterstock

Je pravdou, že mezi stálice mých drobných sbírek patří větrné zvonkohry, ptačí budky a symboly hvězd. Před nějakým časem se do této mé na pohled neživotné rodiny tiše a jemně z nebe snesla sněhová vločka.

Tak nějak jako vždy, prostě přišla a svou fascinující nebeskou a téměř až geometrickou krásou mi jednoduše vzala dech.

Několik těchto symbolů jsem měla doma velmi dlouho, líbily se mi, ale nijak hlouběji mě neoslovovaly. Až pak jednou se ke mně vločka přidala a v tu ránu jí bylo všude plno i přes 24 stupňů venkovní teploty.

Její symbol jsem si namalovala na plot, na každé jedno pole, takže na celém plotu jich mám asi 15. A pak jsem jí začala vidět i na různých dalších věcech, na pletených svetrech, na obrazech, na oděvech různých dávných původních obyvatel a dokonce i jako tetování.

A záhada byla světě. Proč vločka?

Přesně tyto záhady miluji, vytrhnou mě z všedního života a vrací mě na cestu hledače pokladů. 

sna.jpg

Foto: Shutterstock

Vločka sněhová je podle týdeníku spirit.cz posel dobrých zpráv, nedílně spjatá s jemnou, sice mrazivou, ale nadpozemskou krásou poezie zimy.

Mnoho vědců zkoumalo její podobu a samotný vznik, a to napříč časem, chtěli totiž krásu těchto ledových květů rozluštit.

Určitě jste již někdy viděli zvětšenou fotografii sněhové vločky, řekněte sami, jestli to ve vás nevzbudilo úžas? Je to neskutečná krása a dokonalost. Sněhové vločky podle vědců nejsou ničím jiným než zmrzlými molekulami vody, ta se zafixuje v pevných pozicích do krystalků ledu, a pokud nějakou vločku můžeme prozkoumat pod mikroskopem, uvidíme přenádherné dílo - shluk ledových krystalků v téměř nevídané tajuplné formě.

V ledových krystalcích se podle zkoumání s železnou pravidelností opakuje obraz šestiúhelníku. Ptáte se proč? To je záhada, kterou se zatím nikomu nepodařilo rozluštit. Jisté je jen to, že tyto ornamentální obrazce jsou překrásné a z mého pohledu mají magický význam.

Badatelé o vločkách říkají, že i když se nám zdají stejné, opak je pravdou a pravděpodobnost toho, že dvě vločky budou naprosto stejné, je jedna ku trilionu!
Posel dobrých zpráv ze spirit.cz dále vysvětluje, proč je v podstatě každá vločka originál. Tajemství variability tvarů souvisí s tím, že každá vločka absolvuje naprosto specifickou a neopakovatelnou cestu z nebe dolů, a tak na ni působí odlišné faktory, to je přece geniální vysvětlení…

sm.jpg
Foto: Shutterstock

Sněhová vločka je nádherný nebeský symbol, podle veřejně dostupných zdrojů a knih o talismanech, které napsala Elka Angelova_Koleva je sněhová vločka všechno toto:

  • symbol milosti sestupující z nebe
  • dokonalý příklad klidu
  • božská krása a čistota
  • znovuzrození a transformace

Sněhové vločky podle týdeníku spirit.cz uchvátily zřejmě i věhlasného německého matematika, astrologa a astronoma Johannese Keplera na přelomu 16. a 17. století, přirovnal strukturu těchto ledových krystalů k buňkám ve včelí plástvi. I ta má šest hran stejně jako mají šest ramen krystaly sněhových vloček, a šestka byla kdysi pro alchymisty symbolem dokonalosti. V numerologii je číslo 6 spojeno s planetou Venuší - planetou lásky a krásy.
 
Zdroj: www.spirit.cz, kniha Elka Angelova-Koleva: Amulety, drahokamy a talismany

Reklama