n1.jpg

Dejte zimě šanci, podívejte se na ni jinýma očima a užijte si spoustu zábavy, ať už na sněhu či bez něj.

Na sněžnicích dále dojdeš
Vyrazte s rodinou či přáteli na vlastní expedici Apalucha, jen se na svou horskou výpravu pořádně vybavte. Kvalitní funkční oblečení je základem, ideální je aplikovat princip vrstveného oblékání. Nepodceňujte ani pokrývku hlavy, máme pro vás tip, který si oblíbí i nejzarytější odpůrce čepic - Bluetooth Beanie. Tuto čepici snadno propojíte se svým telefonem, z kterého ji můžete přímo ovládat. Několik modelů najdete na nákupním rádci Heureka.

K základní výbavě patří i kvalitní obuv, ale v závějích sněhu nebo na ledovce s ní nevystačíte. Pokud jste tedy nevyjeli zrovna na běžkařskou stezku, nazujte sněžnice, případně nesmeky a vyrazte na túru bez obav z nepříjemných pádů. Procházka na sněžnicích bude skvělým zpestřením i pro děti, stačí přitom aby v nich vyběhly i jen na zasněžené pole či louku kousek od domu.

Nezbytnosti do každého batohu

n2.jpg
Pohled na les pyšnící se bílou čepicí působí na naši duši jako balzám, při procházce v něm se můžete pustit do detektivní hry a tipovat, kterému zvířeti patří stopy ve sněhu. V lese bývají zpravidla krmelce pro zvěř a ta jistě ocení, když si pro ni do batohu přihodíte nějakou tu mrkev či jablko. Inspiraci, čím vším je dobré se na zimní túru vybavit, najdete na nákupním rádci Heureka i s doporučeními na spolehlivé prodejce. Samozřejmostí je pořádný batoh, do kterého sbalíte termosku s něčím na zahřátí, svačinu pro doplnění energie, čelovku, hodit se může i GPS navigace, do kapsy se vyplatí vhodit hřejivý polštářek a pro jistotu mějte po ruce i opalovací krém, protože i na zimní túře vás mohou překvapit silné sluneční paprsky.

Jedeme z kopce
Mezi nejoblíbenější zimní aktivity patří lyžování a snowboarding. Vybrat to správné lyžařské vybavení může být celkem věda. S nákupním rádcem Heureka se dokonale zorientujete nejen v různých typech lyží, ale také s jeho pomocí najdete veškeré potřebné bezpečnostní prvky, jako jsou přilby, chrániče nebo lyžařské brýle. To vše od ověřených prodejců a pro lyžaře všech věkových kategorií. A ti, kteří lyže berou raději obloukem, si užijí spoustu zábavy i na sáňkách. Topkami jsou pořád ty staré dobré dřevěné, které na Heurece seženete zhruba za 1 300 Kč. V loňském roce se nedostatkovým zbožím staly boby, které se vyprodaly rychleji, než byste řekli zima. Letos se bát nemusíte, na skladě je jich dostatek, a to i vychytaných modelů s volantem. Ty nejzákladnější se na nákupním rádci pohybují už od 460 Kč.

Víte, jak vybrat ten správný snowboard?

Prvním krokem je zodpovědět si otázku, komu je snowboard určený. Například nikde není psáno, že ženy musí mít nutně dámský snowboard, zásadnější roli hraje styl jízdy.

Začátečník má zcela jiné potřeby než zkušený freeride jezdec. V případě snowboardu platí, že na velikosti záleží, takže zvažujte a propočítávejte délku, šířku a nosnost.

Pozornost zaměřte také na materiál jádra, tvrdost a tvar a v neposlední řadě příslušenství (vázání, boty, chrániče apod.).

Zní to jako malá věda, ale s nákupním rádcem Heureka.cz vybere správný snowboard raz dva.