Jarní prázdniny v různých regionech začínají již brzy a stav na lyžařských svazích na  Liptově je výborný. Minulo týdenní kalamita na severu Slovenska vytrápila zejména silničáře, ale pro milovníky zimních sportů je příslibem nejlepšího lyžování této zimní sezóny.

63e649f658ff2blobid0.jpg

Lyžařské podmínky jsou excelentní zejména ve středisku Jasná a to z obou stran Chopka.
Nádherné slunečné počasí na Liptově je v těchto dnech zárukou skvělé dovolené na lyžích. Zejména středisko Jasná nabízí víc než 50 km sjezdovek v dokonalé manšestrové úpravě. Jižní strana Chopku se pyšní až 180 cm sněhovou nadílkou, velmi dobré podmínky pro lyžaře i  snowbordisty  hlásí i střediska Malinô Brdo, Ski Centrum Opalisko v Závažné Porubě, Areál Podbreziny a SKI Centrum Demänová Resort v Liptovském Mikuláši „  přibližuje sněhové podmínky na Slovensku, Marta Kučerová, vedoucí slovenského zastoupení pro cestovní ruch v Praze.

Prognóze do příštích týdnů je, že lyžování v Nízkých Tatrách potrvá až do květnových svátků. Samozřejmě, je potřebné jezdit po označených sjezdovkách a taky respektovat aktuální informace Horské služby.  Slunečné počasí přeje i běžkařům. Podařilo se upravit většinu ze 70 kilometrů oficiálních běžeckých tras na Liptově, takže na své si přijdou i milovníci bíké běžecké stopy. Nejlepší podmínky hlásí Liptovská Kokava, Závažná Poruba, Jasná, ale také trasa po cyklostezce v Liptovském Mikuláši.

blobid1.jpg

Postupně na Liptově přibývají i možnosti pro volné bruslení, což potěší zejména děti. V těchto mrazech výborně padne i pobyt v termálních a minerálních vodách – největší zájem je o přírodní kráter Kaďa v Liptovském Jánu a vodní parky Tatralandia, Bešeňová a Lúčky.

63e639d582600obrazek.jpg