Češi věří záhadám a legendám. Tuto skutečnost potvrdila nedávná anketa společnosti King Oscar. Respondenti odpovídali na otázky týkající se záhad v jejich životě. Anketa například ukázala, že většina lidí se domnívá, že zlatá rybka ze známé pohádky bratří Grimmů byla losos. Důvodem je podle respondentů jeho vzhled a „odvážná“ povaha. Pověrčivost Čechů potvrzuje mimo jiné třeba přítomnost rybí šupiny v peněženkách. Tradiční norský výrobce konzervovaných ryb si uskutečněním výzkumu potvrdil pozitivní vnímání němých obyvatel vodního světa českou populací.

Ryby s oblibou jíme, ale také věříme v jejich tajuplné kouzlo. Tuto skutečnost potvrdila anketa, kterou uspořádala společnost King Oscar mezi obyvateli České republiky.

„Počítali jsme s tím, že v Čechách zvítězí některá ze sladkovodních ryb – kapr nebo okoun. Nicméně výsledky potvrzují, že mořské ryby vnímáme jako exotičtější a tajemnější. Ve skutečnosti to odpovídá také rostoucímu zájmu o mořské ryby v našem jídelníčku,“ vysvětluje zástupce společnosti King Oscar pro střední Evropu, Radek Hovorka.

Právě konzervované ryby jsou ve vnitrozemské České republice vhodnou alternativou čerstvým rybám.

„Na rozdíl od mražených ryb si ty konzervované uchovávají důležité nutriční hodnoty. Navíc nikdy nevíte, zda se do sítě naší rybářské lodi v Beringově moři nepřipletla zlatá rybka,“ říká s nadsázkou v reakci na výsledky ankety Radek Hovorka.

Jako další možnost volili respondenti variantu, že zlatá ryba žádnou předlohou neměla – zkrátka jde o výplod spisovatelovy fantazie, která se žádnou žijící rybou neinspirovala.

Až třetí místo patří sladkovodnímu kaprovi. Tuto možnost volili především ti, kteří na existenci mýtů a záhad příliš nevěří. Zcela pragmaticky pak očekávají od ryb „pouze“ kouzelnou chuť!

Jakou rybu byste volili vy?
A - losos
B - žádná konkrétní
C - kapr
D - jiná

 

Reklama