Velké většině našich kamarádů připadáme nechutní. V mrazáku máme žabí stehýnka, salát s mořskými potvorami (mušle, chobotnice a krevety) si dáváme celkem běžně a rádi vyzkoušíme vlastně kdeco. :-)
Proto jsme se nemohli dočkat našeho výletu do Francie, kde jsme chtěli vyzkoušet spoustu francouzských specialit.

snekMezi prvními pochoutkami k ochutnání byli i šneci. Ty jsme zatím nikdy nejedli a Francie je známá tím, že jsou zde šneci velmi oblíbení. V útulné maličké restauraci v pařížské Latinské čtvrti jsme si objednali jako předkrm šneky v tomatové omáčce. Chuť nás příjemně překvapila. Jemné maso, možná trochu s příchutí bahna :-) a chutná omáčka. A čerstvé křupavé bagety k tomu.

Šneky si můžete připravit i u nás. Bohužel je neseženete na každé tržnici, jak jsme závistivě obdivovali v Paříži. Ale koupíte mražené nebo konzervované.

Jste-li odvážní, tak se můžete na lov šneků vydat i do přírody. Nasbírané šneky čeká přísná hladovka, musí z těla vyloučit všechny škodlivé látky. Hladovět je nechejte asi 14 dní. Po tuto dobu jim můžete servírovat třeba bylinky, výborný je estragon nebo tymián. Ty dodají šnečímu masu moc dobrou chuť.

Vyhladovělé šneky důkladně omyjeme v čisté vodě, poté je necháme několik hodin ve vodě s octem a solí (tím se zbaví slizu) a nakonec je opět vymácháme v čisté vodě. Takto zbavíme šneky i posledních nečistot. Nakonec šneky naházíme do hrnce s vodou a přivedeme k varu. Povaříme 15 až 20 minut.
Pomocí vidličky vytáhneme šnečí maso z ulity a můžeme pokračovat v přípravě.

Teď můžeme šneky uvařit ve vývaru. Ten si připravíme předem, nejlepší je silný zeleninový nebo hovězí. Vaříme asi tři hodiny. Mezitím vyvaříme ve vodě i ulity, které můžeme používat na servírování šneků.

Dále šneky můžeme podávat podle vlastního uvážení. Uvařené šneky můžeme například naskládat na talíř a přelít omáčkou z rajčat, česneku a estragonu.
Nebo šneky nacpat zpět do ulit a zatřít speciálně připraveným máslem.

Šnečí máslo

máslo
šalotka usekaná najemno
utřený česnek
zelená petrželová nať
jemně mleté nové koření
tymián
pepř a podle potřeby sůl

Všechno důkladně utřeme a spojíme dohromady.

Troufnete si po dnešním článku do kulinářských experimentů? Nebo jste už šneky vyzkoušeli?

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama