„Manžel není nijak rozhazovačný. Sám si nic moc nekupuje, ale jak jde o dárky, chová se jako utržený ze řetězu. Pochází z majetnější rodiny, kde se dárky vždycky hodně řešily. Její členové si navzájem dávají nové televize nebo třeba zájezdy k moři. Já jsem přitom zvyklá dávat třeba svým rodičům jen drobnosti do 1000 Kč. Vždycky říkají, že nic nechtějí a nepotřebují a že mám šetřit, ale alespoň něco jim samozřejmě dát chci, ale štve mě, že manželovi rodiče pak dostávají dary klidně i za víc jak deset tisíc,“ tvrdí Jitka.

657acf24088c8obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Drahé dárky Marek nevybírá jen svým rodičům, ale i dětem a manželce. Jitka mu to každoročně rozmlouvá, ale zatím nebyla úspěšná. Vánoce jsou pro něj nedotknutelné a má zkrátka potřebu všem vyrazit dech.

„Každoročně se s ním snažím dohodnout, že si dáme jen něco symbolicky a radši peníze ušetříme, ale nikdy na to nechce přistoupit. Takže zatímco on mívá pod stromečkem ode mě knížku, ponožky, voňavku a pár dalších drobností, já rozbaluju drahé šperky a zájezdy k moři. Našim dětem zas kupuje hračky, o kterých jsem jim řekla, že je Ježíšek nepřinese, protože jsou moc drahé,“ říká Jitka.

Ta předpokládá, že ani letos tomu nebude jinak. Její manžel je totiž kvůli dárkům schopný vyluxovat skoro všechny úspory, které dával během roku horko těžko dohromady.

Zdroj: respondentka Jitka

Čtěte také: