Čtenářka Nealienka se těší na jaro a léto. Proč? Až si přečtete tuto novinku, budete vědět. A taky se dozvíte, co si Nealienka myslí obecně o pití a jak pije její rodina.

Myslím, že to děláte správně, milá Nealienko, vlastní rozum je v tomhle nejlepší. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Jako ostatně u všeho, snažím se držet zlatou střední cestu. Byla jsem u toho, když má přítelkyně zkolabovala v létě na koncertě z nedostatku tekutin a na koleji jsem zažila, jak spolubydlící běhala 3x za noc na malou, protože pila v jednom kuse. Myslím, že příjem tekutin je třeba přizpůsobit prostředí, ve kterém se pohybujeme, věku, zdravotnímu stavu, kondici, vydávané energii, prostě individuálním potřebám. Řídit se paušálně tím, že někdo stanovil, že se má vypít 2,5 litru tekutin denně, to mi nepřijde úplně směrodatné. Také jsem četla článek doktora Měšťáka, také jsem souhlasně pokyvovala hlavou během jeho čtení. I já jsem se jako dítě napila tehdy, když jsem měla žízeň, ale sleduji moderní trendy, čtu články v časopisech, zajímám se o zdravý životní styl, vím, jak se na příjem tekutin nahlíží v dnešní době, ale snažím se řídit zejména vlastní hlavou. Tak tedy přiměřeně piji, přiměřeně sleduji, jak pijí mé děti, manžel si, naštěstí, hlídá pitný režim sám. Těším se na jaro a na léto, kdy se tekutiny dají zamaskovat do zmrzliny a vychlazeného melouna. Tak tedy na zdraví!

Čtenářka Nealienka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak pijete?

  • Pijete hodně, nebo málo?
  • Kolik litrů tekutin vypijete za den?
  • Jak pijí vaše děti? Musíte je nutit, nebo pijí dost?
  • Co si myslíte o tom, že by člověk měl vypít víc než 3 litry tekutin denně?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás tentokrát získá čaje Jemča, a to Kolekci zelených čajů a Kolekci čajů Pigi. Abyste dodržovaly ten pitný režim. :-)

Jako vždy pište na adresu redakce@zena-in.cz, a to do dnešních 14.30 hodin. Předem děkuju a přeju hezký den!

caj4caj5

Reklama