lNáš dnešní abecední seznam snových symbolů, na který jsme poutali ve včerejším prvním dílu snáře je hodně směrován na to, abyste vy sami dokázali porozumět svému podvědomí.

Berte to jako příručku, jako malý slovník nejpoužívanějších výrazů vašeho vnitřního hlasu.

Některé symboly skutečně aspirují na post univerzální, ale je jich málo a samozřejmě nejsou pravidlem.

Moje babička měla (a odkázala mi) velice starý snář snad z počátku minulého století. Už jako dítě jsem do něj nahlížela a hledala významy svých, kolikrát bizarních snů.

Mimochodem moc se toho nezměnilo.

Během noci mám hnedle několik snů a některé by se daly i zfilmovat, jak jsou zajímavé. Ze spaní čile komunikuji, směji se nebo se utápím v slzách. Radek se tím baví. Stále doufá, že když zavede hovor se švitořícím protějškem, něco zajímavého vysonduje. Prozatím se držím. :-))

Jednou se mi jako dospívající zdálo, že si myji nohy v umyvadle. V babiččině snáři jsem se dočetla, že:
„umyvadlo viděti - brzké úmrtí“.
Skoro jsem se pomátla strachy a málem jsem si vypěstovala psychózu ze strachu vůbec vyjít na ulici. A žiju!

To jen na okraj, k těm univerzálním symbolům, kterými se snáře hemží.

A teď k vašim snům.

Pokusila jsem se ty nejfrekventovanější seřadit podle abecedy, ale na druhé, ne-li třetí písmenko už jsem záměrně zapomněla. Tím si dělám alibi dopředu. :-)

Nezapomeňte, že váš sen je v přímé souvislosti s vaší realitou a vaším životem. Je to vaše podvědomí, kdo právě hovoří.

Anděl – Věnujte pozornost tomu, co vám říká nebo ukazuje – mohl by být opravdový. Jemně hmotné energie jsou velmi těžko pojmutelné, a tak se s námi často spojují právě v momentě našeho spánku. Cesta je pro ně schůdnější. Ve snu se totiž nelekneme toho, co racionálně neznáme, a tak jsme přístupnější.

Armáda – Buď bojuje, nebo ne buď jde o váš současný boj, nebo o něm přemýšlíte. Buď vyhrává, nebo prohrává. Nahlédněte do svého života, zda právě neprožíváte něco podobného a zda váš boj má naději na úspěch.

Barvy – Bílá – vesměs pozitivní – nese něco nového.

            Červená – emoce – žhavé novinky.

            Modrá a zelená – je barvou naděje – pokud jste něco začali, je to na dobré cestě, znamená ochranu.

Boty – Často se týkají cesty – ať už životní, nebo fyzické. Přemýšlíte o ní – podívejte se, jak ve snu boty vypadají. Potrhané – cesta nebude snadná, a obráceně. Jestliže vám jedna bota chybí, možná by stálo něco plánované přehodnotit.

Byt – Jakýkoli dům zevnitř jste vy – je prázdný? Polorozpadlý? Krásně zařízený? Tmavý? Prosluněný? Je to váš vnitřní prostor. Nelíbí se vám? – změňte jej.

Bláto a bažiny – Dejte si čas na odpočinek a přemýšlejte, jestli to, co žijete, je to, chcete. Jestli se netrápíte bezmocností a do jaké míry je nutné se něčím špinit.

Cesta – vaše cesta – podívejte se, jak vypadá, jak se vám po ní jde, je plná překážek, nebo příjemná? Líbí se vám? Můžete ji v reálu změnit? Máte o čem přemýšlet. Zde je důležité, jestli jste ve snu dosáhli cíle.

Děti – Vesměs znamenají něco nového. Často nové zprávy. Jaké, to vám napoví opět pocit, který vás snem provázel. Také je to o tom, jak se děti chovaly k vám a jak působily.

uFotografie, fotograf – Zde často chytáte myšlenky druhých. Někdo na vás myslí, má váš obraz ve svém srdci – někdo je zamilovaný do vás. Často pozitivní sen. Obdobný význam má kamera.

Had – Jaký je had? (vyjímám chovatele plazů) – dejte pozor, vaše podvědomí vám radí, že někdo to s vámi nemyslí právě nejlíp. Hodně záleží na tom, jak jste ve snu s hadem naložili.

Hrob – Copak byste ráda ve svém životě pohřbila? Bylo by to správné? Co jste ve snu cítila?

Hůl – Potřebujete oporu nebo pomoc – požádejte o ni.

Jablka – Jsou synonymem lásky, je to Venušin plod. Bacha, pokud jsou shnilá či červivá – červík může být o sokyni. Zdravá – může znamenat i těhotenství.

Jídlo – Jak vám chutnalo? Jestli ano, je to dobré. Pokud ne, zamyslete se – možná zbytečně někomu něco „žvýkáte“.

Vždycky je dobré ve snu jíst ve společnosti někoho dalšího, kdo také má svou porci.

Jahody – Identické s jablky.

Karty – Copak právě řešíte? Je možné s tím, co máte v ruce, uspět? Jak jste dopadli ve snu?

Kanec – Není ve vašem životě prototyp takového člověka?

Krev – Hodně individuální, ale důležité – často se opakuje v souvislosti s něčím. Zapište si ho a příště budete vědět. Moje dcera má tento sen vždy před menstruací a moc jí to pomáhá. Ví, že se má ráno před odchodem již „vybavit“, takže ji nic nepřekvapí.

Klíče – Je to důležitý symbol. Bez klíčů neotevřeme zámek. Věci zůstanou uzamčeny. Je hodně důležité, co se s klíči ve vašem snu stalo.

Kristus – Pokud k vám promluvil, dobře si pamatujte, co řekl. Pokud ne, je to o oběti. Trpěl a zemřel. Obětoval se, přesto zůstal mnohými nepochopen. Děláte něco takového? Pak vězte, JEHO oběť toho lidem mnoho dala.

Lov – Jste lovena, nebo lovíte? Je tomu tak často i v životě. Jak to ve snu dopadlo?

Led – Je spojený s vodou – často znamená citové ochlazení.

Maska – Pozor, byla vaše, nebo ji měl někdo jiný? Symbol platí i v reálu. Je to takový snový vykřičník.

zMost – Spojuje něco s něčím. Jeden břeh od druhého. Je důležité, jak ve vašem snu vypadal a jakou stabilitu měl. Co bylo pod ním, zda jste přešli.

Mravenci – Pokud vám zrovna neleží na nohách váš vlčák, je tento sen o práci. Možná byste měli na chvilku vypnout. Je to zpravidla o psychickém vyčerpání.

Nůž – Je to zbraň nebo pomocník. Jak jste ho použila ve snu? Jak to dopadlo? Bylo to správné?

Nohy – Zase hodně záleží na tom, co se s nimi dělo. Nohy nám dovolují se pohybovat z místa namísto, bez zdravých nohou bychom se špatně pohybovali.

Ostny – Zdá-li se vám o čemkoli, co je zahrocené, věnujte pozornost tomu, co říkáte. Záleží na tom, co jste ve snu prožila. Byla-li jste to vy, kdo se poranil, může se něco podobného stát i v reálu.

Oči – Mají velký význam – přijde na to, co se s nimi dělo, často znamená, že něco nechcete vidět, nebo uvidíte, co jste neměla, či něco „prohlédnete“.

Pes – Pokud psa vlastníte, pravděpodobně jde v přeneseném smyslu o něho. Pokud ne, věnujte pozornost tomu, co se dělo. Bít psa – ať neublížíte nepravému!

                           Nemocný pes – někdo vás potřebuje

                           Kousnutí psa – často zrada přítele

                           Když k vám mluví – kéž byste si pamatovala, co řekl, může to být rada „ze shora“.

Pošta – Jakýkoli dopis je zpráva – odpovídá obsahu dopisu.

Rak – Couváte. Někdy je dobré ustoupit, ale donekonečna to také nejde.

Stopy – Patrně se snažíte něčemu přijít něčemu na kloub a nejspíš na něco přijdete

Stůl – Záleží na tom, jaký byl – prostřený a pěkný může být o pozvání. V opačném případě vám doma něco schází. Například pohoda.

Šíp – Má podobný význam jako hrot, ale někdy může být i Amorův.

Těhotenství – Pokud se jím reálně nezabýváte, čeká vás něco nového.

Vana – Ženám se často tento symbol objevuje – povětšinou znamená úklid. Ať už fyzicky, nebo v životě.

Vlasy – Znamenají často to, co si o sobě myslíte – zde záleží na tom, jakou měly ve snu kvalitu, a jestli šlo o vaše. Pokud ne, jde o to, jak vnímáte okolí.

Víno (jako nápoj) – jestli chutnalo, někdo vám sdělí něco pěkného, když ne, platí opak. Jestli jste ho rozlila, pak dejte pozor, abyste neřekla něco, co jste neměla.

Zastřelit někoho nebo být zastřelena – Často u žen znamená, že se zamilují. Jinak platí, že zbavujeme ve snu něco nebo někoho života. Čili to děláme Z NĚJAKÉHO DŮVODU.

Žebřík – Pokud z něho právě nepadáte, je to pozitivní symbol a znamená vzestup.

Jestli hovoříte s mrtvým, pamatujte, co vám řekl. Pokud rodíte, je to něco nového. Zuby zpravidla znamenají drobný neduh.

Není od věci nahlédnout do snáře. Je ale třeba pořád myslet na fakt, že sen se zdál tomu, kdo snil, a ten má jistě jiné prožitky, priority, potřeby, strachy i bolesti než ten, kdo snář sepisoval. Tak jako je člověk individualitou, je i jeho sen především jeho obrazem.

Reklama