koláč s ovocem

Hotové listové těsto vám pomůže při přípravě rychlých dezertů. Třeba s ovocem ze zahrádky. To můžete doplnit o svěží, lehce sladký, tvaroh. A za chvilku máte na stole výborný dezert, téměř bez práce.

Přiznám se, že balené rozválené těsto mám fakt ráda. Používám ho na oblíbený jablečný štrúdl (když se mi nechce dělat s taženým) a na snadné koláče. Vždycky je po ruce na křupavé slané drobnosti k posezení u vína a piva. Můžete do něj zabalit cokoliv, ať sladkého nebo slaného a máte super svačinu.

Na dnešní dezert jsem posbírala celý obsah své zahrádky. Vloni jsme zasadili pár angreštů, rybízy, maliny a už pár let nám tady rostou ostružiny. Mix těchto sladkých plodů jsem „utopila“ v koláči a doplnila je tvarohem.

Pekla jsem v nové koláčové formě od Kitchen Aid, kterou mám doma na otestování. Jsem z ní opravdu nadšená. Je pěkně těžká, žádný měkký plech. Povrch je tak parádní, že ho stačilo jen velice lehce vymazat máslem a koláč z formy vypadnul skoro sám. Žádné připékání se nekonalo.

koláč

Suroviny

  • 1 balení rozváleného listového těsta
  • 500 g plnotučného tvarohu (2 x 250 g vanička)
  • 4 lžíce cukru moučka
  • 2 vejce
  • ovoce
  • džem podle chuti, klidně s kapkou alkoholu
  • máslo na vymazání formy

Postup

Připravte si koláčovou formu. Pokud máte stejnou jako já, od Kitchen Aid, tak má nepřilnavý povrch a není potřeba s ní dělat téměř nic. Já jsem ji jen lehce vymazala máslem. I kvůli chuti.

forma Kitchen Aid

Do formy rozprostřete listové těsto. Kus si nechejte na ozdobení povrchu. Dno propíchejte vidličkou a pomažte džemem. Ten ještě můžete smíchat s kapkou nějakého alkoholu. Hodí se třeba rum, griotka, portské nebo něco takového.

Tvaroh ušlehejte s cukrem a vejci. Polovinu dejte na těsto do formy. Naskládejte na tvaroh část ovoce - jednu tenkou vrstvu. Tu přikryjte opět tvarohem.

Nahoru na tvaroh opět dejte ovoce.

ovocný koláč

Ze zbytku těsta nakrájejte proužky. Těmi ozdobte povrch koláče.

koláč s letním ovocem

Pečte při teplotě 175 °C, zhruba 45 minut.

Nechejte vychladnout a podávejte.

Dobrou chuť přeje Elly.

 

Testování pečících forem Kitchen Aid

Formy od Kitchen Aid mají nepřilnavý povrch. Jsou odolné vůči poškrábání, omyvatelné v myčce, rovnoměrně vedou teplo. Velice dobře se udržují, omývají. Nic se vám na nich nepřichytí. Po našem testování jsem z nich nadšená a můžu je doporučit.

Co všechno jsme ještě na našem magazínu testovaly ve formách Kitchen Aid?

Listové těsto v akci! Na našem magazínu...

šátečky s lososem

losos v listovém těstě

paštičky z listkového těsta

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková

Reklama