5c487f71de6dfobrazek.png

  • Čistič na mastné povrchy

Mastnota na plotně, v hrncích, špinavé dlaždice kolem plotny, nečistoty z mýdla v koupelně, vodní kámen kolem kohoutků, dokáže rozladit nejednu hospodyňku. Nemusíte už utrácet vysoké částky za kvalitní odstraňovače mastnoty a odolné špíny. Univerzální čistič si můžete vyrobit doma a to rychle, snadno a bez chemických přísad. Smíchejte šťávu z jednoho citrónu s 250 ml teplé vody a 250 ml octa. Tekutinu stačí nalít do rozprašovače a můžete začít uklízet.

5c487fe0c018eobrazek.png

  • Aby trouba byla jako nová

Trápí vás silně znečištěná trouba či „mikrovlnka“? Nalijte do menšího hrnce (v případě trouby) nebo do skleněné/porcelánové misky (v případě „mikrovlnky“) větší množství teplé vody, smíchejte se lžičkou jedlé sody a přidejte vymačkanou šťávu z jednoho citronu. Do tekutiny přihoďte ještě rozkrájenou slupku z vymačkaného citronu. V troubě ponechte alespoň 30 minut na maximální výkon. V mikrovlnné troubě na pět minut opět na maximální výkon. Nečistoty půjdou následně odstranit velmi snadno.

5c488043c461fobrazek.pngFoto: Shutterstock.com

  • Pro zářivě bílé prádlo

Abyste předešla zešednutí bílých oděvů a ročníků, vyzkoušejte snadný trik. Namočte prádlo do vlažné vody a přidejte šťávu z poloviny citronu. Nad 5 kg prádla můžete dát šťávu z celého citronu. Kyselost citronu je přírodním bělidlem, které ovšem materiál neničí.

Reklama