Pečení vánočního cukroví můžeme pojmout jako příjemnou součást přípravy na vánoční svátky.
A tato součást může být skutečnou radostí pro nás a hlavně pro naše děti.
Vždyť, která vůně, linoucí se naším bytem, je krásnější než ta oříškovo-vanilková z cukrátek chystaných na Štědrý den? Když k tomu ještě přidáme radost v očích našich natěšených dítek, které nám s vervou pomáhají, je pečení skutečnou radostí.

 

„Vzpomínáte si, jak jste pekla cukroví v dobách Vašeho dětství?“ zeptali jsme se jedné z čtenářek našeho magazínu.

 

„Moje maminka pečení miluje.

Dodnes její kuchyň vždy voní čerstvým koláčem nebo buchtami.

Tato její záliba se silně promítla i do vzpomínek z mého dětství.
Každé Vánoce bylo pečení cukroví jakýmsi obřadem, který dával tušit, že se blíží Štědrý den. Maminka říkala, že Ježíšek přijde již brzy a my musíme mít napečeno.

 

Pečení cukroví bylo ohlašováno den předem.
“Holky, zítra budeme péct rohlíčky,“ volala na mě a na sestru moje maminka.
Ráno vyrobila z papíru veliké mašle, které nám i sobě připevnila do vlasů sponkou. Každá jsme měly svou zástěru a před pečením jsme si šly obřadně umýt ruce. Pustily jsme si koledy a daly se do toho…

Pečení cukroví je pro mě jednou z nejkrásnějších vzpomínek na Vánoce a dnes se snažím to samé dát svým dětem…“

 

Pečení je tradice, která se dědí již od nepaměti. Není to ale činnost zcela snadná a je dobré mít na paměti několik základních zásad.

 

Jedním z důležitých kroků při přípravách těsta, je správný výběr ingrediencí. Měly by být chutné, čerstvé, dobře zpracovatelné a pokud možno ještě málo kalorické.

 

Jedním z tuků, který se „dědí“ z pokolení na pokolení, je Hera, která je na našem trhu k dispozici již 32 let.

Stejně jako naše maminky, můžeme i my o letošních svátcích použít k přípravě cukroví právě Heru.

 

Hera je rostlinný tuk určený zejména na pečení.

Díky dlouhé  tradici si získala maximální oblibu mezi českými hospodyňkami a stala se jejich tradičním a oblíbeným pomocníkem. Podle výzkumů agentury Millword Brown značku Hera zná 95 % spotřebitelů, vyzkoušelo ji 90 % a pravidelně ji kupuje téměř 60 % spotřebitelů.

 

Proč právě Heru?

 

  • Hera se hodí do všech druhů těsta a díky jedinečnému mixu těch nejlepších ingrediencí je těsto vláčné, netvoří se v něm hrudky a dobře se s ním pracuje.

 

  • Odborníci na zdravou výživu neustále zdůrazňují prospěšnost používání rostlinných tuků oproti tukům živočišným. Nezanedbatelným faktem proto je, že Hera díky svému složení kromě vynikající chuti a kvality zaručuje i zdravější způsob života.

 

  • Hera je rostlinný tuk určený speciálně na pečení s obsahem vitaminů A a E. Je vyrobena z pečlivě vybraných surovin a po léta ověřena českými hospodyňkami. Obsahuje 75 % tuku a kromě pečení je vhodná také na dušení, vaření a krátkodobé smažení.

 

 

Heru můžete vyzkoušet, ještě než začne ten správný čas na vanilkové rohlíčky. Možná vám přijdou k chuti vynikající a velmi snadné tvarohové řezy se sněhem.

Na jejich přípravu potřebujete zhruba hodinu a tento moučník připravený právě z Hery je v následujícím receptu uveden na 10 porcí.

 

 

Tvarohové řezy se sněhem

 

Seznam ingrediencí:

2  žloutky, 80 g cukru, 100 g Hera, 2 lžíce kakaa, 4-5 lžic mléka,  1/2  prášku do pečiva,  300 g polohrubé mouky, 1 l mléka, 500 g tvarohu, 4  žloutky, 300 g cukru, 2  vanilkové pudingy, 6  bílků,

6 lžic cukru

 

 

Postup přípravy:
Těsto zpracujeme z cukru, Hery, žloutků, kakaa, mouky s práškem, případně přidáme mléko. Dáme na plech s vyšším okrajem. Přidáme náplň: umixujeme mléko, tvaroh, cukr, žloutky a pudingy. Nalijeme na těsto a dáme péct. Před dopečením přidáme sníh z bílků a cukru. Po upečení posypeme ještě horké strouhanou čokoládou.

 

 

Vezměte k pečení i děti.
Budou mít krásné vzpomínky na pečení s maminkou, stejně jako naše čtenářka.

 

Radost z pečení a dobrou chuť Vám přeje Žena-in!

 

Reklama