MoniniGrilovací sezona startuje. Grilovací party představuje nejen příležitostí pobavit se s přáteli a užít si chvil pochody s rodinou, ale i pochlubit se kulinářským uměním. Kvalitní olej je základem každé marinády. Navíc ho můžete využít do salátů, tradiční příloze grilovaného masa. Monini nabízí svůj extra panenský olivový olej hned ve třech variantách: s příchutí jemného citronu, pikantního česneku & chilli a svěží bazalky.

Ochucené extra panenské olivové oleje Monini jsou dokonalým pomocníkem při grilování. Překvapte svou rodinu a přátele lehkostí, se kterou se vaše grilované pochoutky stanou vyhlášené. Žádná marináda se totiž neobejde bez kapky oleje. Díky lahodným přísadám v podobě citronu, pikantního česneku & chilli nebo svěží bazalky naložené maso či zeleninu snadno prostoupí jemná chuť oblíbených přírodních ingrediencí. S extra panenskými olivovými oleji Monini nedáte grilovací nudě příležitost a úspěch máte zaručen.

MoniniOchucené olivové oleje Monini se ani mimo grilovací sezonu v domácnostech zcela jistě neztratí. Lze je využít při nejrůznějších úpravách zeleniny. Výtečně podtrhnou chuť italských těstovinových pokrmů a v salátové zálivce udělají doslova zázraky. Fantazii se meze nekladou. Ať již budete grilovat, vařit, smažit, péct, dusit či jen tak dochucovat, gastronomický zážitek Vás určitě mile překvapí, navíc si dopřejete i všechny zdravotní výhody, které konzumace extra panenského olivového oleje přináší.

Monini

NÁŠ TIP:
Marinování masa se hodí spíše na drůbeží a rybí maso nebo na maso, které budete péci či grilovat v troubě. Ke kuřecímu masu je příhodná marináda z oleje s příchutí bazalky. Rybám dodá ten správný nádech až citronová varianta oleje Monini. Hovězí steaky je nejvhodnější pouze lehce opepřit a osolit, ugrilovat a až poté potřít ochuceným extra panenským olivovým olejem Monini nejlépe s česnekem a chilli, který maso zjemní a zároveň zajistí pikantnost pravého mexického steaku.

Jemný citron

Moninidelikátně dochutí zejména zeleninové saláty, ryby, nebo rizota, např. s mořskými plody. Výborně se hodí k marinování drůbeže a je jako stvořený pro dochucení typicky italského carpaccia (syrové plátky hovězí svíčkové).

Pikantní česnek & chilli

Moninidodá příjemně ostrou chuť těstovinovým nebo luštěninovým pokrmům, výborně okoření pečené brambory nebo pizzu. Skvěle okoření grilované hovězí nebo vepřové maso. Lze jej využít jako základ jíšky pikantního guláše nebo dršťkové polévky.

Svěží bazalka

MoniniOlej se svěží příchutí bazalky se hodí k marinování všech druhů masa. Umožňuje připravit typicky italské předkrmy, jako jsou bruschetta (toasty s rajčaty, česnekem a bazalkou) nebo caprese (mozzarella s rajčaty a bazalkou). Je výtečný v kombinaci s těstovinami jako alternativa oblíbeného pesta nebo kořenící přísada do složitějších receptů.

Reklama