Naše čtenářky jsou často velice šikovné kuchařky a cukrářky. Mezi jednu z nich patří i Jana, která upekla dokonalé kakaové sušenky s kokosem. Recept se vám zalíbí. Je totiž velice snadný a potřebujete jen základní suroviny. Nic složitého, nic drahého a výsledek úžasný.

kakaové sušenky

Sušenky jsem ochutnala v sobotu. Janča je přinesla jako dárek pro kamarádku Markétu, v hezké skleněné dóze. To je zajímavý tip i pro vás. Na internetu i v kamenných obchodech seženete různé dózy s hezkými uzávěry a do nich můžete dárkové sušenky „zabalit“. Oslavenci po dobrých sušenkách zbyde dóza, kterou může dále používat.

Recept je snadný a rychlý. Můžete zkusit i trochu experimentovat a přidat trochu nasekaných ořechů nebo čokoládu nasekanou na kousky.

Suroviny

  • 200 g másla
  • 3/4 hrnku cukru
  • 1 a 1/2 hrnku hladké mouky
  • 1 hrnek kokosu
  • 2 žloutky
  • 2 lžíce kakaa

Postup

Změklé máslo smícháme s ostatními surovinami a vypracujeme nelepivé těsto. Z toho tvoříme kolečka, které ještě můžeme ozdobit, třeba jednoduše rozmáčknout vidličkou, která otiskne své hroty do těsta. Kdo má strojek na sušenky, tak má práci usnadněnou a může jej použít.

kakaové sušenky

Pečeme v troubě vyhřáté na 160 °C, asi 20 minut. Dáváme pozor, aby se sušenky při pečení nespálily.

Po vychladnutí dáme sušenky do vzduchotěsné dózy, případně do dárkové krabičky, když je chceme někomu věnovat.

Trochu inspirace z internetu...

dozy na sušenky

dózy na sušenky

sušenky v dárkovém balení

A protože víme, že naše sušenky jsou úžasné a oslavenec si je bude chtít možná znova upéct, tak k jedné dóze se sušenkami přidáme ještě další... se sypkými surovinami a receptem. Stačí jen vysypat, přidat máslo a žloutky a máme další sušenky.

cookeis dárek

Dobrou chuť přeje janasohlichova. :-)

Čtěte také

Reklama